Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tízemeletes házban a lakáson...

Tízemeletes házban a lakáson kívüli villamos kábelezés kinek a tulajdona, kinek kell javíttatnia, ha valami elromlik?

Figyelt kérdés

Sötétkonyhás lakásban lakunk, elektromos tűzhelyet használunk, ami háromfázisú hálózatról működik, viszont az egyik fázison jóval kisebb feszültség esik, így a lapok, és a sütő sem melegít rendesen. Az előző tűzhelyet pont ezért cseréltük, aztán jött a meglepetés, hogy a készülékekben van a hiba.

A közösképviselő azt mondta, forduljak az elműhöz, az elmű pedig, hogy hívjak villanyszerelőt, de nekem ez kissé büdös. Ha már a lakásba nem érkezik be a megfelelő feszültség, akkor én úgy gondolom, hogy az a szolgáltatót, vagy a társasházat érinti.

Ebben szeretnék egy kis felvilágosítást kérni.


2019. márc. 12. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
A társasházat semmiképpen, inkább a szolgáltató t
2019. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hiba leírásod èrtelmetlen.

Mekkora feszültsèg èrkezik akkor most be?

2019. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg egy villanyszerelőt, aki leméri a fázisokat, annak alapján lehet lépni.(ez inkább a képviselő elvtárs asztala)
2019. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szolgáltatóé a vezeték társasház első csatlakozási pontjáig.

Innentől a lakásokhoz tartozó mérőórákig vezető méretlen vezeték a társasház közös tulajdona.

A mérőórától a lakásig (mért vezeték) és a lakásban lévő vezetékek szerelvények a te tulajdonodban vannak.

2019. márc. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Hívj villanyszerelőt. Majd ő megméri az óra után meg van-e a 3x400V tűrés határon belül. Ha az megvan, akkor megkeresi, hogy a lakásban hol vész el.

Ha nincs meg a betáp akkor szolgáltatóhoz kell fordulni.

2019. márc. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#2: Kérlek, magyarázd el, mi értelmetlen benne. Ha jól emlékszem, akkor fázis és nulla között 2x230V és 1x~85V feszültség esett. A 230-ban nem vagyok teljesen biztos, nem tegnap volt, illetve nem vagyok tisztában a háromfázissal, de az biztos, hogy az egyik vezetéken jóval kisebb feszültség esik.


#3: Villamosmérnök járt nálunk, digitális multiméterrel mérte meg a lakásba beérkező (tehát ez előtt a lakásban nincs mit mérni) vezetékeket.


#4: Köszönöm, igazából erre voltam kíváncsi. Ez egyébként 110%, hogy így van? :)


#5: Szintén köszönöm, annyi kiegészítéssel, hogy a lakásban biztos nem vész el, mivel a lakásba érkezés pontján történt a mérés.

2019. márc. 13. 09:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
4es jól mondja. Egy az egyben úgy van ahogy leírta.
2019. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a megerősítést!
2019. márc. 14. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!