Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kiadjam vagy eladjam a lakásom?

Kiadjam vagy eladjam a lakásom?

Figyelt kérdés

Érdekel mások véleménye is.


1. Van egy 13 milliót érő garzonom, amit 50 ezer Ft/hó + rezsiért ki tudnák adni. Ez akár élethosszig tartó stabil jövedelmet jelenthet, feltéve ha nem egy csomó problémás albérlőm lesz. Aki akár még tartozást is felhalmozhatna, csupa aggódással. Vagy úgy tönkre teszi a lakást hogy megemlegetem. Vagy nem tudom kirakni miközben nem fizet, és így tovább.


2. De ha eladom, akkor fokozottan ügyelni kell arra hogy az ára megőrizze értékét. Van hova mennem, a rezsimentes üres szülői házba, ahol napjainkban is jól érzem magam. Persze a panelban töltött évtizedek azért tanulságosak voltak:


"Rab vagy, amíg a szíved lázad -

úgy szabadulsz, ha kényedül

nem raksz magadnak olyan házat,

melybe háziúr települ."


(József Attila: Eszmélet)


Vagyis az én házam, az én váram. Az ne mások profitforrása legyen a számlák fizetésével. Pont.


Nekem eléggé a 2. variáció tetszene leginkább.



2019. márc. 14. 19:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
A szűlői ház még nem tiéd .Majd ha a tiéd lesz akkor gondolkodjál igy.
2019. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha nincs feltétlen szükséged a pénzre inkább add bérbe. Szerintem őrültség eladni. Van 11 hektár földünk. 15 -20 millát azonnal adnának érte. De minek eladni ha évi 800 ezer bérleti díjat hoz.
2019. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiadnám. Havi fix plusz jövedelem, szerintem mindig jól jön, ha feléled, akkor azért, ha félreteszed, akkor is. Ha nincs szükséged készpénzre, akkor miért adnád el, mit kezdesz az árával? A bankban őrzöd egy számlán? Számomra annak semmi értelme nem lenne.
2019. márc. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A szülői házat már sajnos megörököltem. A föld bérbe adása jó ötlet, azt most is adok bérbe, igaz hogy csak egy hektárt. Azt tönkretenni sem tudja a bérlő.
2019. márc. 14. 19:27
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Miért sajnos 1 házat megörökölni ? Azért mert csak úgy kaptad ?
2019. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Gondolom azért sajnos mert így a szülei már nem élnek.
2019. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha eladod, az egyszeri bevétel lesz.

Ha bérbe adod, az állandó bevétel lesz.


Jelenleg nincsen olyan legális befektetési forma, ami jövedelmezőbb lenne mint a bérbeadás!!

Ráadásul eközben folyamatosan nő az ingatlanod értéke is.


Nem kell sok ész, hogy ezt belássa az ember.

2019. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

2.


Miért nem ti gazdálkodtok a földön?

2019. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel, hogy hogy lehet most földet venni és bérbeadni. Tudtok erről mesélni picit?

Mit érdemes venni és mit kell vele tenni, hogy jövedelmezzen? És mennyire kell vele tulajdonosként foglalkozni?

2019. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dolog csak úgy belevágni.


Az a fő probléma, hogy akinek elővásárlási joga van, az sokkal könnyebb helyzetben van.


Komárom-Esztergom megyében lakom, ezen a környéken vannak a legjobb földek.

Minimum 2 millió egy hektár. Ha földhaszonbérbe adod, akkor 120 ezret lehet kapni. Nálunk van egy vállalkozó, aki felveri ezeket az árakat.

Földhaszonbérletbe adva semmi gondod nincs. Csak az, hogy év végén megkapd a pénzt. Semmi adózás, utánajárás.


Lehetsz te is gazdálkodó. Ki kell váltani az őstermelőit, rengeteg utánajárás a földhivatalba minden miatt. Falugazdászt is látogatni kell.


Keresni kell egy mezőgazdasági bérmunkával foglalkozó vállalkozót.

Nekünk szerencsénk volt, mert 200 méteren belül három is van.

Megbíztuk az egyiket, hogy művelje a földet, intézzen mindent.

Ő szerzi be a vetőmagot, műtrágyát, vegyszert díjtalanul. Ő intézi a termény eladását is.


Megvan, hogy melyik műveletet mennyiért csinálja. Ha szükséges, számlával.


Kiszámolván a művelési költség körülbelül 100 ezer hektáronként. Kukorica vetőmag 70 ezer, műtrágya és vegyszer is van 80 szerintem.

Kukorica szárítása is legalább 500 forint mázsánként.


70 ezer forint jár állami támogatás fejében.


100 mázsás (ez jónak mondható) terméssel, 5000 forintos felvásárlási árral lehet számolni.

De ebből még adózni is kell.


Tehát nálunk 120 ezer ha haszonbérbe adod, vagy ha magad csinálod akkor 200 ezertől felfele a tiszta haszon.


Sajnos erről még nem tudok nyilatkozni, mert idén fogtunk neki.

Tavaly ritkán látott jó év volt, idén biztosan megszívjuk.


De ha sok pénzed van, vegyél lakást Budapesten! Ennél nincs jobb befektetés. Semmiféle kockázat, mint a nezőgazdaságban.

2019. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!