Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan rendszerezzem a fénykép...

Hogyan rendszerezzem a fényképeimet?

Figyelt kérdés
Több ezer családi fényképem van digitálisan. Egészen a 30-as évektől kezdve a mai napig. (Régiek értelemszerűen scannelve vannak) Az lenne a kérdésem hogy milyen módon tudnám ezt rendezni. Az lenne a legjobb ha minden képhez meg tudnám adni valahogy hogy mikor készült, hol, ki csinálta, milyen esemény volt (pl évforduló, nyaralás, kirándulás, ballagás stb.) És utána egy programmal erre rá tudnék szűrni. Valakinek van erre valami megoldása? Egyáltalán lehetséges ez? Köszi a válaszokat

2019. márc. 19. 23:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Több ezer családi fénykép a szex kategóriában? Ajjajjaj... :D
2019. márc. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Komolyra fordítva: én is nagyon ügyelek a fotóim rendezettségére, ezért minden fájlnevet alaposan megrágok, többször leellenőrzöm, hogy pontosan hol készült a kép és milyen eseményt ábrázol. A többi fontos adat pedig ott van a Tulajdonságok közt. A régi scannelt képeknél viszont nincs más lehetőség, csak a saját emlékeidre tudsz hagyatkozni, ha a helyszínt és az időpontot fel akarod idézni. Azt pedig hogy ki készítette (főleg a 30-as években) talán sosem fogod kinyomozni.

A fotókat a Nézet menüpontban szoktam rendezni név, dátum, vagy egyéb szempontok alapján; szűrni pedig a keresőben (fájlnév, dátum, cimkék és típus alapján). Lehet, hogy vannak kimondottan erre specializálódott programok, de ezekhez nem értek. Viszont sok ezer fotónál minden képinformációt és paramétert megadni (még ha netán tudod is őket) az irdatlan nagy munka.

2019. márc. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak a fájlnévben megadom a kulcsszavakat vesszővel elválasztva, aztán ha kell a fájlkeresővel rákeresek.
2019. márc. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!