Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen környék valójában a...

Milyen környék valójában a Rózsadomb?

Figyelt kérdés

Budapest II. Kerületén belül van annyit tudok, de konkrétan melyik utcák tartoznak bele? Valaki egész második kerületet érti alatta, de valójában úgy tudom, csak néhány utca tartozik hozzá.


Tényleg annyira elit környék? Ahigy google map street view-on néztem, elég sok a lepukkant rozoga épület a környéken.


Jó az infrastruktúra, és tényleg nagyon elit, csendes környék jó levegővel, vagy csak túl van értékelve, és a neve miatt gondolják, hogy annyira nagy szám?

Ahogy nézegettem, a 12. kerületben, vagy még délebbre Budafok környékén sokkal modernebb minimalista és új építésű luxus házak épültek.



2019. márc. 21. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Aki Budafokot hasonlítgatja a Rózsadombhoz, az nem sokat konyít az ingatlanok értékéhez.

A 12 kerületben egy általad "rozoga épület"-nek nevezett ingatlan lehet, hogy a hússzorosát éri annak az általad méltatott budafoki "új építésű luxusháznak".

(Az alatt amíg ezt leírtam, már talán a 21-szeresét...)


Elárulom neked, hogy ezeknek a Rózsadombi ingatlanoknak több a HAVONKÉNTI(!) áremelkedése -még rozoga állapotban is- mint amennyit te évente meg tudnál keresni munkával.

2019. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Csak a neve menő. Társasházak plusz 1-2 követség.

Persze azért nem rossz környék, közbiztonság rendben van, nincs szmog, közlekedés oké.

2019. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első, te valamit nagyon félre értettél. Abszolút nem állítottam, hogy értek az ingatlanpiachoz, pusztán érdekel, hogy milyen környék valójában a Rózsadomb.

Egyébként is, nem a 12. Kerületről állítottam, hogy sok rozoga épületet láttam ott google utcaképen, hanem a második kerületről, ahol a Rózsadomb is van. De hogy konkrétan melyik utcák tartoznak bele, arról nem találtam pontos írást.


Egyébként, ha már ingatlanok értékénél tartunk, most ár ide, vagy oda, de őszintén: Te egy lepukkant, rozoga száz éves épületet vennél lakhatás céljából 500 millióért, vagy inkább egy alig 10 éve épült, mindennel felszerelt modern házat 100 millió alatt Budafokon? Értem én, bogy presztízs, meg minden, meg, hogy ennyit nő az értéke, meg annyit, de egy nem milliárdos ép elméjű ember inkább az utóbbit választaná, mert a panoráma megvan ugyanúgy, de lakni nyilván modernebb környezetben jobb. Persze értem, hogy befektetés meg stb, (mondom nem vagyok ingatlanszakértő), bár nem m tudom megérteni, hogy egy pl. 500 milliós régi lepukkant ház, amire még egy száz, vagy kétszáz milliót simán költeni kell, hogy adható el majd később még többért, de mondom nem ertek a milliárdosok dolgához, szóval hagyjuk. Annyit viszont nálam okosabb, és hozzá értőbb emberek már elmondtak, hogy ez az ingatlanpiac előbb utóbb bedől, és fillérekért fognak majd árulni házakat olyan válság jön majd, mert sz nem állapot, hogy, egy koszod panel is 30 millió felé közelít, sőt, itt vidéken, ahol en élek keleten, itt is 20-30 millióért árulnak olyan házakat, amik néhány éve még 10 millió környékén mentek el. Ennek előbb utóbb vége lesz, és ezt nem én állítom, hanem olyanok, akik értenek az ingatlanokhoz, és a pénzügyi dolgokhoz.

2019. márc. 21. 21:16
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
A kapitalizmus nem arról szól, hogy valami olcsóbb legyen.
2019. márc. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

"Annyit viszont nálam okosabb, és hozzá értőbb emberek már elmondtak, hogy ez az ingatlanpiac előbb utóbb bedől, és fillérekért fognak majd árulni házakat olyan válság jön majd"


Attól, hogy lepontozol, még nem lesz igazad.

Jobb ha tőlem tudod, hogy az általad remélt ingatlanpiaci bedőlés sohasem fogja érinteni sem a Rózsadombot, sem a 12. kerületet, sem a frekventált területeket.

Valószínűleg nem fogod megérteni, de létezi életminőség is.

A jelen statisztika szerint egy budai lakos a "rozoga villájában" kb sok-sok évvel tovább fog élni mint te, a vidéki vadiúj házadban.

Ezt nevezném én luxusnak, nem pedig az "új építésű" gyorsházakat, ahol a szomszédoknak az élteti, hogy hány centis a hőszigetelése.

2019. márc. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egy lepontozástól még nem vagy 0%-os, mert az oldal asszem több pontozás után írja a százalékot, szóval valószínűleg többen lepontoztak rajtam kívül.


Tegnap óta kicsit utánanéztem az ingatlanáraknak, mivel olyan nagy hévvel nekem álltál, hogy tízszer ennyit, meg annyit nő a rózsadombi ingatlanok értéke meg stb.


Hát, amit én találtam, hogy a Rózsadombon 2-300 millióért már vannak házak, és a legdrágábban hirdetett villa is 1 milliárd alatt van, ellenben a XII. kerületben simán találok milliárd fölötti ingatlanokat, szóval mégis van sok drágább rész a Rózsadombnál.


Az meg, hogy az ott élő emberek tovább élnek, az nem azért van, mert Rózsadomb, hanem, mert gazdag emberek, akiknek semmi okuk stresszelni, egészségesen élnek, és a legjobb magánklinikákon kezeltetik magukat, ha bajuk van. Ilyen emberek pedig élnek tanyákon is, falvakban is, bárhol az országban, nem a Rózsadombon a hangsúly, hanem azon, hogy gazdagok.


A válság lehet, hogy nem fogja érinteni a luxusnegyedet, ez tény és való, csak hogy ezekben a negyedekben eleve évekig eladatlan marad egy ingatlan, mert ennyi pénzért nem nagyon találnak olyat, aki megveszi.


Engem érdekelne, vajon miért árulnak még alig pár éves luxusházakat százával? Talán, mert rájött a tulaj, hogy fenntarthatatlan, és tök felesleges 600 négyzetméteren élni? Ezt nem tudom, de mindenesetre érdekes...

2019. márc. 22. 17:00
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

A szűken vett Rözsadomb az kb Gül baba türbéje - Vérhalom utca - Bimbó út. Meg lehet nézni, az épületek 95%-a vagy eleve társasház vagy feldarabolt villa. A maradék az kórház, iskola, követség és mondjuk 1% ami többszázmilliós luxusvilla. A többség aki itt lakik az max felső közép, messze nem milliomos. Nyugodtan meg lehet nézni Streetview-n. A környéken lakok, ide jártak/járnak a gyerekeim oviba/iskolába, nem milliomoscsemeték közé...

Egyben megmaradt villák illetve egyéb luxusingatlanok akadnak azért, de elszórva, és az is igaz, hogy a 12.ben több van, de igazából mindegy mert ezeket legtöbbször kiadják külföldieknek.

Nálunk (Rózsadomb) szerintem jobb a közlekedés, nagyon közel van a belváros, nincs akkora dugó, mint akár a 2A felé.

Szerintem továbbra is csak a neve elit, bár jó környék.

2019. márc. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

"Talán, mert rájött a tulaj, hogy fenntarthatatlan...600 négyzetméteren élni?"


Akiknek 600 m2-es ingatlanjaik vannak a Rózsadombon, azok "természetesen" anyagi gondokkal küszködnek, és hogy ne halljanak éhen ezért eladják.

Logikus.

2019. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem is meglepett a Google view…

Villákat akartam nezni, ehhez képest tényleg csak társasházak vannak meg lepukkant házak… mitől van ennek ilyen elit híre??

2023. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért vannak ott villák, csak lehet, hogy te nem gondolod annak.
2023. jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!