Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy tartalmasab...

Mit tehetnék, hogy tartalmasabbak legyenek a hétköznapok panelban és ne utáljak ennyire hazajönni?

Figyelt kérdés

2 szobás panelban lakunk férjemmel, 2 gyermekünkkel (12, 3 évesek) egy kutyussal, egy cicussal.

A helyzet az, hogy kezdek itt begyepesedni. Utálok hazajönni, rossz a hangulatom itthon, unatkozom pedig teendő akad bőven csak úgy érzem ezt az időt tartalmasabban is el lehetne tölteni.

Az állatok miatt non-stop csak takarítok mint a hülye.

Férjem is vágyna rá, de nem mer lépni. Fél a változástól, fél ha nem tetszik nem tudunk majd visszajönni a környékre. (Hozzátenném nagyon jó adottságokkal rendelkező helyenlakunk egyébkénk)

Én viszont már nem bírom! Hazajövök érzem a "kutya szagot" a ruháink szőrösek, ha kitakarítok reggel délután már nyoma sincs, robotnak érzem magam.

Takarítónő vagyok, ez a munkám szeretem csinálni másoknál mert van látszatja, de hazajövök és az életkedvem elmegy, hiszen hiába vakarom a lakást szabadnapomon is délig délután 5-re nem látszik semmi. Vágynék egy kertes házikóra, ahol a kutyának cicának nagyobb tere lenne, nem a lakásban lennének, ahol ha munka után hazajövök és főzök nem huzogatja a kisfiam a ruhámat percenként hogy mikor megyünk le a játszótérre, ahol délután kiülhetnék a teraszra és nézném ahogy a gyerek rohangál az udvaron, télen hóembert építenének, nyáron kint vacsiznánk stb... A nagylányomon is kezdem észrevenni, hogy egyrészt kamaszodik (lehet csak ennek tudható be) de nagyon ingerlékeny mostanában, állandóan csak a telefont nyomja, unatkozik, unalmában eszik/nassol egyszerűen nem tud magával mit kezdeni. Vannak barátai, de szintén panel lakók így hétvégén ők is többnyire családdal programoznak. Nekünk pedig a nagy korkülönbség miatt elég nehéz olyan programot szerveznünk ami mindkettőjük igényeit kielégíti.

Férjemmel a kapcsolatunk nagyon jó, de ebben úgy látom meggyőzhetetlen és nem is akarom ráerőltetni, de ezt meg már én nem bírom sokáig.

Hazajövök a munkából a kicsit útközben felveszem a bölcsiből és máris 5 óra. 8/9-kor már ágyban van. A napi 3 órából pedig 1.5/2-t takarítok, mértani kutya kilötyköli a vizet ahogy iszik, a macska felmegy mindenhová szőr-tappancsnyomok, meg úgy az egész lakás szőrös lesz délutánra. Mit tennéntek? Hogyan lehet ezt túlélni?



2019. márc. 23. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Panelba minek kutya meg macska? Alapból szűkös a hely, erre ketté nagy mozgás igényű állatot tartotok.

Ezek az állapotok kertes ház esetén ideálisok lennének de így....

2019. márc. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

1. Kicsi helyen vagytok sokan összezsúfolódva. Nem az a baj, hogy panel, hanem ez.

2. Ha ilyen tisztaságmániás vagy, mi a francnak két állat is a lakásba? - A kutyátok nem is biztos, hogy alkalmas lenne kinti tartásra, és különben sem lökhetsz ki a kertbe egy lakásba szoktatott kutyát. A macskára meg keresztet vethetsz, ha kidobod, miután a lakásban nőtt fel.

3. Sok kerti munka is van ám, ha ennyire ráfeszülsz a rendre, csinálhatnád azt is (főleg, ha a kertbe lenne 2 gyerek és kutya is).

4. Egy kert sem izgalmas önmagában a gyerekeknek, ha nem találsz ki játékot / feladatot nekik.


Mi családi házban élünk, van 2 lakásmacska (a kijárósok 3 éven belül elpusztultak), 1 kinti-benti kutya. De csak dolgozni járunk ki a kertbe:( - persze így is jobb ez, mint egy lakás, mert azért ha kinézek az ablakon, körbevesz valami zöld + itt nagyobb a hely, mint egy lakásban lenne, és így lehet kutyánk, amit lakásba én nem vállaltam.


De a "kiülnék a teraszra és csodálnám a naplementét" típusú álmokkal hagyj fel, azt csak azok teszik, akik nem dolgoznak napi 8 órát és/vagy van segítségük.

2019. márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy több állatos háztartásban a takarításnak nem szabad nagy feneket keríteni. Nálunk egy macska és két kutya van, mind kinti-bentiek. Persze, hogy "nincs (nagy) látszatja" a takarításnak! Attól még rendszeresen meg kell csinálni. Engem nem keserít el, ha már a porszívó elrakása után a gardróbból visszajövet látok egy újabb szőrcsomót, vedlésnél ez természetes. De akkor pl. naponta megcsinálom, és naponta csak pár perc, benne van a rutinban.

Igen, nem jó érzés, amikor a frissen takarított lakásba bejön a full sáros kutya mondjuk mert egész délután szemerkélt az eső, de megvan a helye a lakásban, azt feltakarítom gyorsan és kész.


Nem tudom, nálatok mik a rendszabályok, nálunk az állatoknak a háló és a konyha tabu, de egy két szobás lakásban gondolom, ez nemigen oldható meg:(

2019. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Panelban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Nem véletlen, hogy alig vártam, hogy a csemetéim önállóak legyenek, és húztam vidékre.
2019. márc. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Nem vagyok rend és tisztaság mániás, csak épp annyira, hogy a 3 évesem ne a szőrben fetrengjen, vagy ha kinyitom a hűtőt ne a szőr szálljon ki-be. Heti 2-3 alkalommal csinálok viszonylag nagyobb takarítást (előszoba fal lemondás, hűtő alja stb mert ha lerázza a kutya magát ügye a nyál a szôr minden száll) más esetben egy gyors porszívózás, felmosás, patkányok/asztal stb áttörölgetése ahová a cica felmegy de ezen felül a napi mosogatás, mosás, stb már sok időt elvesz ügye....Egyébként a kutyus és cicus már kisfiam születése előtt itt volt akkor még csak csak elfértünk, de bejárása volt az állatoknak a mi szobákba. Most hogy a kicsi is velünk van már nem jöhetnek be. Mivel pici a lakás így gyakorlatilag egy L alakú előszoba és egy 6 nm-es konyha az életterük ami baromi kicsi így már, arról nem beszélve, hogy nem férünk a folyosón egymás melett. Lépkedü K kersztül rajtuk, közben kerülhetjük egymást! Rendszeresen lenn vagyunk a kutyussal. Csak ügye ezt az időt is többnyire megspórolnánk ha kert lenne. Vinnénk sétálni nyilván, de ügye nem lennénk ennyire időhöz kötve.

2019. márc. 27. 05:26
 6/7 A kérdező kommentje:

Elnrzést a telefonom kijavította.

Nem patkányokat hanem párkányokat törölgetek :D

2019. márc. 27. 14:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezeken a problémákon csak rontana egy kertes ház.
2019. ápr. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!