Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora cserépkályha lenne...

Mekkora cserépkályha lenne elég Nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kő házam, beton födémmel.

A 17nm konyha és a 25nm szoba közé építettem egy 7 csempe magas, 3x5 csempe alapú cserépkályhát. Több szaki is ezt a méretet ajánlotta.

Ehhez képest úgy hogy szakszerűen befűtök vele napi kétszer, télen így van 15 fok…

Illetve az esti második begyújtásnál már épp hogy csak langyoska a kályha, szóval a hőtartása sem a legjobb.

A padláson van egyébként már kőzetgyapot.

Újra akarom rakatni, 4x5 vagy 4x6 alap mérettel.


Mekkorát ajánlotok? Hogy lehetne ezt biztosra kiszámítani?



2019. márc. 25. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyapám kályhás volt...

Tőle hallottam,még gyerekként,hogy volt egy "ökölszabály".

Egy rendesen megépített,befűtött cserépkályhánál 1csempe 1 óra alatt 1m3 levegő hőmérsékletét 1fokkal emeli.


A szigeteletlen,de müa. ablakos kádár~kockánkban a nagyszobában,ami 4,8x5,2m-s,a kályha 6x2,5-s,7magas.

Rendesen meleget csinát. Tamám rakta.

2019. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A cserépkályha fűtési kapacitását egyrészt a külső felület mérete határozza meg, másrészt a szerkezeti felépítése. Minél nagyobb a hőtömeg, minél több járatos, annál egyenletesebben fűt, nem szabad spórolni a belsővel.

A leadott hőteljesítmény igazából attól függ milyen fával rakod meg, és a szükséges oxigén az égéshez, ha jó huzatja van a kéménynek és jól lehet szabályozni,akkor is lehet nagy a veszteség, a lényeg hogy olyan szerkezeti kialakítást válasszunk, hogy a füstgáz hőmérséklete alacsony legyen, mert akkor lesz jobb a hatásfoka.

2019. márc. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy kő ház? Terméskövekből van rakva a fal? Mert akkor aztán fűthetsz akármivel.

Én egyébként a tömegkályhát javasolnám a te esetedben.

2019. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szóval nem a m2 számit,hanem a légköbméter. A legtöbb hő mindig a magasban vesztik el. A mennyezetet hő szigetelni kellene .A mi kályhánk 5 csempe hosszú ,6 magas,és 2.5 széles .Van bent egy tűztér,és 1 huzam .

Még a 90 venes években csináltáltak 3 is de már csak egyéb okok miatt csak egy üzemel .

Na ez van a 16 m2 hallban . Innét nyilik 2 db kb 20 m2 es szoba.Amikor a kályha forró,bizony a szoba ajtók is ki vannak nyitva .

Mikor a kályhák készültem,videóra vettem,a kályhás mivel utolsó munkája volt,minden el is magyarázott .

MIvel nem voltam megelégedve a hő megtartásával,kb 10 év mulva eltörött a tüztér felletti 40 x 2

2019. márc. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elszállt,folytatom .

40x20x 4 es samott lap.

Meg kellett bontanom a kályhát,az egész elejét lebontottam .

A tűztér belsejét 3 cm vastag samottlapokkal béleltem ki .

Igaz hogy lassabban melegszik be ,de 1 napig tartja is a meleget .A huzatot a tűztér felett kell n agyon jól eltalálni .A kis húzatnál rossz az égés ,a nagynál meg ki megy a meleg is .Semmi egyebet tilos beépiteni !!

A kályhának nagy kárositója a nedves tüzelő,és a túl fűtés .

2019. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagy kezdőbetűvel?
2019. márc. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Több mint valószínű,hogy a szigeteléssel van gond!Nekem is pont ekkora kályhám van és sajnos egy szobába van úgymond eldugva.Két komoly hőcsapdát is le kell küzdenie a meleg levegőnek,mire kitalál a középső két helységbe.Nekem összesen 60x60 n2-t fűt aminek a belmagasséga 260cm és napi két befűtéssel hideg időben elég stabilan tartja a 22-23 fokot.A házon 5cm-es hungarocel szigetelés van és az összes nyílászáró műanyag.A kályha 12 óra múlva nálam is kihűl,épp csak langyos.Ez ennyit tud,ami szerintem egyáltalán nem rossz!
2019. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat!6mx6m-t akartam írni :D
2019. máj. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!