Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a lejárt...

Miért van az, hogy a lejárt hitelességű vízóra cseréjének a költségét az én nyakamba verik?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem panelba, saját lakásba és idén elvileg lejár a vízóra hitelessége. Kicsit leesett az állam, hogy a Vízművek szerint mindezt saját költségen kellene, ami szerintem vérlázító és felháborító. Fizessek a szolgáltatásért és még vízóracsere is az én pénztárcámat terheli. Ti hogy vagytok ezzel?
2019. ápr. 1. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert mellék vízóra.

A fő vízóra cseréje ingyenes csak.

2019. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez igazából nem indok. Nyugati országokban gondolom ez sem így van.
2019. ápr. 1. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem nyugati ország, de szerintem ott sem. Ha az előző lakó maga szereltette fel a vízórát mert fogyasztás után akart fizetni akkor az órát is maga vette, tehát az ő tulajdona volt, azaz most már a tiéd. Miért adna neked egy újat csak úgy a vízmű? Lehet egyébként hitelesíttetni is.
2019. ápr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
96%

"Ez igazából nem indok. "


Lehetne csak főmérő alapján fizetni. Viszont akkor ha valaki pazarolja a vizet, azt is te fizeted ki. Így neked érdeked, hogy legyen saját mérőd. Kivéve persze, ha te magad vagy az pazarló, de nem te vagy. Úgy meg, hogy a te érdeked a pontos elszámolás, jogos, hogy a te költséged a csere.


"Nyugati országokban gondolom ez sem így van."


Na ez az, ami tényleg nem indok :)

2019. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Tudok olyan lakást ahol 2002-es az óra, azaz minimum 9 éve lejárt. Egyszer talán már át is fordult vagy trükköztek vele, mert 14 köbméter volt benne mikor átvettük. Valamit mér, hogy mennyire pontos nem izgat, kb 4 köbméter fogy szerinte havonta amit bevesznek (sokkal több valóban sem fogy).
2019. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Vagy akkor menj ki egy "nyugati" országba lakni, és meglátod hogy ott jóval erősebben szopatják a népet...
2019. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

Ha bejelented a szolgáltatóhoz,visznek egy hiteles mérőt,és lecserélik,majd plombálják is .Csak a szerelési költséget kell fizetni.

Ha nem teszed,becsült vízhasználatot fognak kiszámlázni .

Büntit nem fogsz kapni .

Szabad ország vagyunk,lehet menni nyugatra is .Mi tart vissza ?

2019. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Az még hagyján, de mostani előirás szerint a vizóra a földtől min 30 max 150 cm magasságban lehet. Vagyis ha neked magasabban van, akkor csere előtt még ezt is meg kell csináltatnod.
2019. ápr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
"Az még hagyján, de mostani előirás szerint a vizóra a földtől min 30 max 150 cm magasságban lehet. Vagyis ha neked magasabban van, akkor csere előtt még ezt is meg kell csináltatnod." Mi van? A hetediken lakom panelben.
2019. ápr. 2. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!