Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Festésen kívül mit lehet...

Festésen kívül mit lehet csinálni a fürdőszoba mennyezetével?

Figyelt kérdés

Amúgy gipszkartonból van.

Pl. lehet csempézni? Vagy milyen más lehetőség van?


2008. nov. 10. 18:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nekünk a fürdőszoba plafonig van csempézve, a plafonra műanyag lambériát tetettünk, és a csepe és a lambéria között stukkó van. A régi lakásunkban pedig a plafonra hungarocell lapokat tettünk az is jól néz ki.
2008. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet. És ti miért nem a festést választottátok? Amúgy nem penészedik így?
2008. nov. 10. 18:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen bármivel boríthatod ami állja a magas páratartalmat, de egy valamire nagyon oda kell figyelni, ez a penészedés.

A penészedés kialakulása mindig a folyamatosan nedvesen lévő felületekkel van összefüggésben. Volt itt egy hasonló kérdés nem rég, egy igen korrekt választ adtak rá a harmat ponttal kapcsolatban, olvasd el az első választ.

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__lakberendezes__87510-b..

2008. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi, ettől tartottam, hogy penészedni fog.
2008. nov. 10. 20:52
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából bármi bepenészesedhet amit odaraksz. A csempefúga is.

Penészt csak a megfelelő ellenoldali szigeteléssel lehet elkerülni, illetve azzal, hogy kerülitek a nagy páratehelést, azaz fürdés után jól ki kell szellőztetni.

2008. nov. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok. Egyetértek az elöttem szólóval, hogy bármi penészesedhed, ha olyan körülményeknek van kitéve. A kérdezőnek válaszolom mi zért nem festettünk, meg régi a lakás és nem szép a mennyezet. Plusz a férjem utál mennyezetet festeni. Ha fürdőszobáról van szó fontos a szellőzés. Nálunk nincs ablak a fürdőn, ezért külön kapcsolható kis motoros ventillátor épitettünk be, és fürdés után (vagy alatt) ezt kapcsoljuk be.
2008. nov. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
A hungarocell álmennyezet nem fog penészedni, ez fix!
2008. nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert alatta fog penészedni a fal.
2008. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól szigeteli az illesztéseknél (pl. Sziloplaszt), nem fog. Tapasztalatból mondom, mert nálunk is így lett megoldva (bekukkantottunk alá úgy fél év múlva, mivel a padlásról le kellett fúrnunk, és egy fia penész nem volt alatta).
2008. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Minden megoldás drága és ideiglenes, vegyél légáteresztő,víztaszító (kifejezetten fürdőszobába és vizes helyiségekbe ajánlják)festéket és azzal fesd le a plafont. Én a csempe fölötti oldalfalat is azzal festem. Két éve festettem, még szupi.
2008. nov. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!