Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lyukas a wc "tálkája", mit...

Lyukas a wc "tálkája", mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy apró lyuk van a wc kis "tálkáján", amin lassan elfolyik a víz.

Valamilyen megoldás van rá, hogy ne kelljen újat venni?



2019. ápr. 7. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet kapni vízálló gyurmaragasztót, ideig-óráig segíthet.
2019. ápr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a kis tálka?
2019. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha semmiképpen sem akartok új wc-t venni ami szerintem hülyeség ha egyszer rossz a jelenlegi azt jobb cserélni. De ha mégsem akarjátok akkor én javaslom hogy vegyetek vízálló szilót. Ebből olyat válasszatok ami gyorsan megköt max 1 óra alatt. Azzal tömjétek ki a lyukat és körülötte is húzzatok ki egy vékony réteget hogy tartósabb legyen. Átmeneti megoldásnak ez elég, de ne várjátok hogy évekig jó lesz, csak pár hónapig mert hiába vízálló, ha állandóan víz alatt van előbb utóbb felfog ázni és szépen lassan kifogja mosni a víz. Ezek a vízálló szilók azért vízállóak hogy esetleges nedvességnél szaníterek esetében ne ázzon át, ha oda fröccsen a víz vagy néha eláztatjátok a fürdőt. De ha állandóan vizet kap, plusz ugye a wc-t nyilván takarítjátok is különféle erős tisztítószerekkel ami szintén roncsolja az anyagot így nem fog megmaradni örökké. Én személy szerint ha nincs 10-15 ezer forintotok wc-re akkor ez a megoldás jó ameddig összeszeditek rá a pénzt, mert teljes mértékben megértem hogy valakinek 1-2 ezer forint kiadás is érvágás, de ez a szilós megoldás ad némi időt arra hogy összekaparjátok az új wc árát mert ezt jobb cserélni. Ha új wc akkor praktikerbe időnként ki lehet fogni 7-10 ezer forintért wc-t igaz olyan is, de pár évig az wc marad. De 13-15 ezer forint körül már minőségibb wc-t lehet vásárolni, hozzá a gumiharang, tömítések összesen maximum 1500 Ft ba kerülnek. Szakember nem kell a cserére mert a cseréje pofon egyszerű. A vizet ami benne van úgymond bűz elzáró víz azt ki kell itatni egy jó vastag ronggyal. Aztán a wc- ha csavarozva van felszedni, ha be van rohadva kifúrni belőle. Az újat lerakni érdemes szintén lecsavarozni de ha körbe szilózzátok az is ott tartja azét és el is szigeteli a bűzt.

Nem egy rakéta tudomány kell ehhez, másrészt interneten számos leírás, videó van erről mit hogyan kell csinálni. Én magam is így cseréltem pár éve a wc-t , nem egy ördöngőség.

2019. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fbs, akváriumban működik.
2019. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tálka?

ahova a szar pottyan?

2019. ápr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mindentudó99 ***** válasza:
Epokit jó lesz rá.
2019. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!