Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eltűnő ügyvéd telek vásárláskor?

Eltűnő ügyvéd telek vásárláskor?

Figyelt kérdés

Vennék egy kis telket.


Ingatlanirodán keresztül találtunk is, akik adnak ügyvédet.


Aláírtuk a foglalót, benne a dátummal, mikor adjuk oda a maradék pénzt.


Viszont az ügyvéd elment nyaralni, pont akkor, amikor a dátuma lenne a pénzátadásnak, adás-vételinek.


Ilyenkor, ha nem sikerül aláíratni egy dátum módosító papírt az eladóval, akkor a vevő, azaz én, megjártam?


Tehát a kérdés az, hogy telek vételkor a vevőnek kell hoznia az ügyvédet, azaz ha a vevő szegi meg a megegyezett időpontot, akkor a vevő jár pórul és veszti el a foglalót?


Köszi.



2019. ápr. 15. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ügyvéd mindenképp kell!

A vevő érdeke, hogy képviselve legyen.

Én vinném az ügyvédet.

2019. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Keress egy másik ügyvédet.
2019. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ingatlanirodával beszélj, hogy kerítsenek egy másik ügyvédet, aki helyettesíti az elsőt.


Nincs olyan törvény, hogy a vevőnek kellene hozni az ügyvédet, vagy neki kellene fizetni, ez csak egy szokás, de másként is meg lehet állapodni.

[link]


Ha ügyvéd semmilyen formában nem elérhető, akkor beszélj az eladóval, hogy így jártál, nem tudsz mit tenni, de természetesen nem állsz el a vásárlástól, és amint lehetséges, fizetsz.

Ha ebből mégis balhé lesz, mert az eladó nem hajlandó várni, akkor pedig simán beperelheted az ügyvédet, hogy térítse meg a károdat.

De már az ingatlanirodához is úgy menj, hogy ezt a kártérítést emlegeted felháborodva. Ha az ügyvéd az ő emberük, akkor nekik kell intézkedni.

De persze, ha az eladóval lehet beszélni, és kibír még egy hetet, akkor ne kavarj.

2019. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!