Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért vizes a műanyag ablakom...

Miért vizes a műanyag ablakom alja?

Figyelt kérdés
2 éves költöztünk be ez lesz a 3. telünk és még mindig azzal küszködünk, hogy reggelente az összes nyílászáró alja kb 4 cm magasan vizes. Mi lehet a probléma ???? Központi fűtésünk van állandóan 23 fokot tartunk, régebben 21 fok volt még jobban vizesedett. Ettől magasabb fokot nem szeretnénk tartani.
2008. nov. 11. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is van ilyen gond,ablakos ismősünk azt mondta hogy nem szabvány vastag üveg van benne hanem vékonyabb,meg függ a szigetőgumi(ami kinyitáskor látszik)szinétől,a fehér jó,a fekete nem
2008. nov. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól zár a műanyag ablak, nincs rés, ahol szellőzzön, a levegő páratartalma pedig szépen lecsapódik az üvegen. Ennyi.
2008. nov. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek a második válaszolóval. Ez normális. De ha többször szellőztetsz, akkor megszűnik.
2008. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Az első válaszolótól kérdezem, hogy a gumi színe hogyan befolyásolja a páratartalmat? Nem értem.

Amúgy szerintem is a túl jó szigetelés a gond, nálunk is elő szokott fordulni. (Fekete a gumi.)

2008. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az első vagyok,nem a gumi szine a lényeg,a fekete gyengébb anyagból van,a fehér meg erősebb,jobb a minősége
2008. nov. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Érdemes lenne megmérni a páratartalmat.

Ha mint írod, jók az ablakok, és új a ház, akkor még valószínűleg nem száradt ki ennyi idő után sem az építési nedvesség, és ez mutatkozik meg a magas páratartalomban (40-60% között normális, e felett magas)

Magas páratartalomra - ha nem elég a szellőztetés - páramentestést lehet alkalmazni. A Tvben reklámozott Ceresit Stop csak tüneti kezelé, ha az ablakpárkűányra teszed, napi kevesebb mint fél liter vizet szed ki, nem ajánlom és ehhez képest drága is bele a tabletta. Érdemesebb elektromos páramentesítővel próbálkozni, ami napi 5-15-22 liter vizet von ki a levegőből. Új építés esetén általában 2-3 hét használat elég, így érdemesebb lehet kölcsönözni. www.paramentesito.fw.hu t ajánlom figyelmebde. Ha már egyszer sikerült kiszárítani a lakást(pl ilyen géppel) utána a napi élet során termelődő pára (lélegzés, főzés, mosás-teregetés) kezelhető a szellőztetéssel.

Ha valóban magas a páratartalmad, mindenképp kezelni kell, mert könnyen a falak penészesedéséhez vezethet

Üdv, Julia

2008. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Hogyan, és mivel tudom megmérni a páratartalmat????

2008. nov. 14. 07:39
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan, és mivel tudom megmérni a páratartalmat?"

Hygrometer (páramérő) vásárolható, vagy vannak digitális időjárásmérők (kinti benti hőmérséklet, óra, páratartalom, ) pár ezer Ft.

2008. nov. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt a problémám de vettem ilyen páraelszivó tablettát, cerestitet, van praktikerbe, obiba, mindnefele és azóta megoldódott a probléma
2011. aug. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!