Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szabad a szelektív hulladékgyű...

Szabad a szelektív hulladékgyűjtő sárga és kék zsákba hasonlót de mást is dobni?

Figyelt kérdés

Öregekkel lakom és az istennek se akarják megérteni, hogy a tejes doboz nem papír, hanem speciális préselt anyag és a műanyagos zacskóba kell dobni. Rá is van írva, de folyamatosan a másikba dobják. A kérdésem, hogy ezzel mennyi plusz munkát csinálnak a válogató üzemnek?


A másik kérdés, hogy én igazán alaposan kimosom a flakonokat, de akkor más is kerülhet a műanyagosba, mint ami szigorúan rá van írva? Mert ráírva csak a mosószeres flakon van, a tetra pack, PET palack meg így szimplán hogy fólia.. Na most egy tusfürdős vagy egy mosogató szeres kis flakon nem értem mennyiben tér el, hiszen ugyanaz...csak kisebb, most akkor ha kimosom, mért nem lehet bedobni? Mert annyi de annyi keletkezik.. A fólia pedig megint nem egyértelmű, szóval most a 6db-os ásványvizes zsugor fóliára gondolnak? Vagy például mehet bele az olyan átlátszó élelmiszer csomagoló is, amibe kis kiporciózott kekszek mennek, vagy eleve élelmiszer csomagoló, de hogy ami tiszta, azt úgy tudom, hogy csak tiszta mehet bele. Tehát pl. egy 5 db-os croissant, ahol minden egyes croissant is be van csomagolva, de azon kívül ugye be van fóliázva még egy tiszta fólia csomagolással. Most akkor az bele mehet vagy nem?

Meg a bolti zöldségek átlátszó tiszta fóliája, műanyag kis dobozkája, hát ezek mind tiszták. Belemehetnek?


Száraz tésztás zacskók...az is mind tiszta.


Csak ugye nem értem, hogy pontosan milyen jelzés legyen a fólián, hogy akkor az üzem pontosan melyiket dolgozza fel? Mert ezt így nem írja a sárga műanyagos zsák.



2019. ápr. 27. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:
A zsákokba azt,ami rá van irva.Többi minden mást a kukába .
2019. ápr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát ez elég szomorú. Legjobban a flakonok zavarnak, tehát egy mosószeres nagy flakont sem tudok teljesen kimosni, a maradék hab az úgy kiszárad, rászárad de persze azért igyekszem.


Ehhez képest ugyanígy vagy jobban ki tudok mosni egy tusfürdő flakont, micellás víz flakont, akkor kár hogy nem dobhatom bele.


Akkor megpróbálom csökkenteni ezeket.

A vajnál már nagyot léptem, csak vajat azaz teavajat veszek ugye sima papírral és nem a dobozos margarinokat.


Csak azért pörgök a témán, mert millió háztartási flakon amúgy ugyanúgy PET, rá van írva.

Akkor miért nem lehet bedobni, ha teljesen tisztára mosom?

Miért csak az italos PET palack mehet bele?

2019. ápr. 27. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!