Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy társasházban lakok, ahol...

Egy társasházban lakok, ahol két lakó, akik a számvevő bizottság tagjai, begyűjtötte a szavazatok ~70-80 %-át. Tehát a saját vizsgálataikat eredményét és fizetésüket/emelésüket szavazzák meg folyamatosan. Ennek nincs valami jogi akadálya?

Figyelt kérdés

#társasház #közgyűlés #lakóház #számvevő bizottság #meghazalmazás
2019. máj. 7. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem.

A számvizsgálásért nem jár fizetés.

2019. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

# 1

Nem szokványos, de találkoztam már ilyennel, ha a ház elfogadja (közgyűlés) természetes járhat érte pénz.


T.Kérdező!

A számvizsgáló bizottság látja el a ház képviseletét, vagy van közös képviselő (külsős) is?

2019. máj. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kovpet ***** válasza:

"begyűjtötte a szavazatok ~70-80 %-át"


Ez azt jelenti, hogy együtt szavaz velük a többség? Vagy azt, hogy hamisítja a szavazást és csal?

Csak mert első esetben nem nagyon tudsz mit tenni, második esetben viszont feljelentés kellene.

2019. máj. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Második kérdezö:

Egy kulso kozos kepviselo ceg vegzi a tarsashaz kepviseletet, az szvb csak “ felulvizsgalja”. Eleinte ingyen, most mar kozel 50 ezerert.


Harmadik kerdezo:

Meghatalmazasokkal gyujtottek be a szavazatokat. A meghatalmazok ott sincsenek, ezek meg azt szavaznak meg maguknak amit akarnak.

2019. máj. 11. 20:26
 5/8 kovpet ***** válasza:

"A meghatalmazok ott sincsenek"


A meghatalmazásnak az a lényege, hogy ugyan ő nincs ott, de a meghatalmazottja szavaz helyette is. Ha valódiak a meghatalmazások, akkor ez teljesen rendben van így.

2019. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ertem, mire van a meghatalmazas. Azt nem ertem, “ellenorzo bizottsag” aminek a tagjai szavaznak masok helyett. Nincs valami jogszabaly erre? Emlekeim szerint az ellenorzo bizottsagtagok sehol nem szavazhatnak tevekenysegukben.
2019. máj. 12. 12:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Igen, van társasházi törvény, azt olvasd át!
2019. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És évente kapják ezt az összeget vagy havonta?

Mert évente reális, nálunk mindig gond, hogy nem akarja senki vállalni, mivel nyűg.

De lehet hozni olyan szabályt, hogy mindenki max. 2 évig lehet csak számvizsgáló. Egyébként sokan pályáztok a posztra?

2019. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!