Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen az élet Sopronban?

Milyen az élet Sopronban?

Figyelt kérdés
Idén nyáron szeretnék Sopronba költözni,de előtte szeretném meg tudni, hogy milyen ott élni. Gondolok itt arra, hogy milyen a közbiztonság, szórakozási lehetőségek mennyire adottak, milyenek az ott élő magyarok. Fizetést azért nem kérdezem, mert Ausztriába fogok át járni dolgozni. Előre is köszönöm!

2019. máj. 10. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

No akkor lesz hol elkölteni a pénzt .

Ilyen elgondolással nem lesz a gond a meg keresett pénzel.

2019. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Állítólag hideg van, fúj a szél és gyakran esik.
2019. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Én imádom!

Szerintem ki sem kell mozdulni, mert minden van.

Az emberek is normálisak, legalábbis nekem csak ilyenekhez volt szerencsém

De én nem vagyok mérvadó, mert egy évben csak 2x1 hónapot töltök ott.

2019. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Szóval leköltözöl úgy hogy még nem is láttad a várost? Érdekes.
2019. máj. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4-es! Nem mondtam, hogy nem megyek el személyesen is meg nézni a várost. De nem írtam bele a kérdésbe, mert most nem az a lényeg. Hanem a ti véleményetekre voltam kíváncsi. Bár a "válaszod" után a tiedre már biztos nem. A való életben is ilyen ember lehetsz. Kérdeznék tőled valamit, de te inkább kötekedsz. Gratulálok!
2019. máj. 11. 14:32
 6/14 anonim válasza:
72%

Szerintem Sopron már évek óta nem a régi. A lakossága teljesen kicserélődött és rohamosan megnőtt. A közbiztonság egyre rosszabb, egyre több fura kinézetű fazont látni az utcákon, egyre több a "rossz környék". Illetve észre vettem, hogy egyre több a külföldi, aki nem turista, hanem itt él (kínai, fekete bőrű stb). Ez persze nem olyan nagy probléma, de 10 éve nem volt jellemző.

A lakás és albérletárak természetesen az egekben vannak, simán az ausztriai árakkal vetekednek. A közlekedés förtelmes, a dugók mindennaposak, legfőképp az ausztriai ingázók miatt. Ja és a parkolás Sopronban egy külön téma lehetne.

Az emberek közt vannak rendesek és kevésbé normálisak, mint mindenhol.

Nem akartam ennyire negatív lenni és nem akarlak lebeszélni kedves kérdező, nyilván egy szép város. Én magam is szeretem hangulatát és egész jó itt élni. Ezek csak az én észrevételeim. Minden jót és sok szerencsét neked!

2019. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
45%

Sopron, az "Osztrák Segget Nyalók" városa. Rettenetesen beképzelt, ostoba, nagyképű és bunkó emberek élnek ott. Vidéken a budapestiekre szokás azt mondani, hogy pl: bunkó pestiek, vagy, hogy a pesti az külön állatfaj. A soproni szerintem rosszabb.

A fizetések sem olyan magasak, mint ahogy sokan gondolják. Csak azért, mert hogy nyugat-magyarország és közel van Ausztria. Sok a csöves is Sopronban, ahhoz képest, hogy nem valami nagy város. Vannak igencsak lepukkadt lakótelepek. Egy koszos trágyafészek, szemét mindenhol. Ott vannak a jó kis suttyú-prosztó panelprolik. Akik a Tesco-ban mindig megveszik a sárga cimkés termékeket. Spórolnak a hasukon, meg mindenen csak, hogy legyen f/sza Iphone meg Samsung S9, meg Nike csuka. Látszat jólét, hogy megtudják mutatni, hogy nagyon stabilak, de persze nem azok. :)


Én nem Győr-moson-sopron megyei származású vagyok, de 12 évet éltem Sopronban. Ráadásul kereskedelemben és idegenforgalomban dolgoztam, azaz emberekkel. Hát sikerült megismerni a várost és lakóit, finoman szólva. A Sopron környéki kisebb falukról ne is beszéljünk, ott némely helyeken olyan "bocskoros" tyúkkergető tajparasztok laknak, hogy a hortobágyiak is tanulhatnának tőlük parasztság terén.


Egy okádék egy hely Sopron. Persze aki csak kirándulni és Volt-fesztiválozni jön Sopronba az elsőre szépnek találhatja a várost. Igen a sétálóutcák, Várkerület tényleg szép és van is egy hangulata. De ott lakni és dolgozni, már nagyon-nagyon más!! Rengetegen jöttek Sopronba, szabolcs-szatmárból, baranyából, hajdú-biharból, somogyból...stb. sokfelől. Itt voltak két-három évet, aztán vissza is mentek. Sok ilyen kollégám volt. Már én sem élek Sopronban, hanem pár ezer kilométerrel arrébb. De nem is bánom!

2019. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

#7

Neked mindegy,hogy melyik városra kérdeznének, mindegyiket lehúznád, mert süt belőled a gyűlölet összességében Magyarország és a magyar emberek felé.

2019. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
54%

"Neked mindegy,hogy melyik városra kérdeznének, mindegyiket lehúznád, mert süt belőled a gyűlölet összességében Magyarország és a magyar emberek felé."


Mivel a monitor mögött ülve fogalmad sincs, hogy ki vagyok, így nem ismersz. Képzeld nem, nem gyűlölök minden magyar várost, ahogyan Magyarországot sem. :) Nagyon bután általánosítasz.

Csupán megfordultam pár helyen, és van tapasztalatom, és az alapján véleményem is. (megjegyzem nagyon nagyon sok ember van velem azonos véleményen. Akkor most mindenki gonosz és gyűlölködő?) Ha a 12 év alatt jókat tapasztaltam volna Sopronban, jó dolgokat írnék róla. De mivel nem - hazudni pedig nem fogok, csak azért, mert 1-2 emberkének nem tetszik a véleményem - ezért írtam le azt amit.

2019. máj. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
74%

Ausztriába már elég nehezen lehet kijutni dolgozni. Gyakorlatilag csak akkor kapsz Osztrákba munkát, ha fodrász, pincér, szakács, bébiszitter, takarító vagy. No meg a szezonálismunkák (eperszedés, szőlőkben való munka, fűnyírás....stb.). Ráaádásul az osztrák megcsinálhatja azt, hogy pl: bejelent rendesen, utána pár napra kijelent, aztán újra bejelent. Aztán mikor várnád az osztrák nyugdíjat, azt nem fogsz kapni, mert sok volt a megszakításod, amíg dolgoztál. Itt esnek nagyon sokan pofára. Sopron környékéről sokan már nem Ausztriába mennek melózni, hanem messzebbre (pl: Németország).


Sopronban, azaz helyben, pedig rettenetesen alacsonyak a fizetések. Pl: egy Tesco-s árufeltöltő vagy kasszás, semmivel sem keres többet, mint pl. egy nagykanizsai vagy miskolci tesco-s melós. Viszont Sopronban az albérletek mocskosul drágák, munkalehetőség alig-alig van, jobbára csak nagyáruházakban és vendéglátásban. Egy kőműves, burkoló, ács, fodrász, manikűrös, fogorvos és egyéb maszekok osztrák árakon dolgoznak.


Mindennap dugó van. Folyton esik az eső. Az emberekről.... hát igen, amit a fentebbi válaszoló írt, ez a látszat jólét és beképzeltség az megfigyelhető.


Akik osztrákban dolgoznak azok alsóbbrendűeknek nézik azokat, akik helyben dolgoznak. Akik helyben dolgoznak azok pedig beképzelt sznoboknak tartják azokat akik kint melóznak Ausztriában. Szóvl van egy kölcsönös utálat, mindig a légkörben, bárhol is vagy. Lehetsz egy plázában, hipermarketben, étteremben bárhol.


A közbiztonság is romlott, a lakótelepek sok helyen tényleg olyan, mint a gettó. Egyre több az ázsiai, néger, török, arab. És ők, nem osztrákból járnak át, hanem ténylegesen Sopronban laknak. Félreértés ne essék, nem vagyok rasszista, de a tény, az tény.


Nem vagyok jó magam sem soproni születésű, de laktam Sopron környékén, és dolgoztam is Sopronban évekig, szintén kereskedelemben.

2019. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!