Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Saját gázórás téglaépítésű...

Saját gázórás téglaépítésű lakásba felesleges gázcső levágása engedélyköteles?

Figyelt kérdés
Természetesen ismerős szakember végezné el. A fűrdőszobában van kettő felesleges gázcső lefelé. És mindkettő útba van felújítás miatt. A csövek nincsenek rákötve semmilyen készülékre. Régen használták cirkóhoz illetve fali melegítő volt. Azóta villanybojler van, fali melegítő sincs. Szóval innen ered a kettő mostanra teljesen felesleges cső. Kérdés, hogy szakember és egy papír róla elég vagy pedig gáztervezőtől kezdve minden egyéb kell? Saját gázóràm és főcsapom van.

2019. máj. 15. 22:34
 1/7 anonim válasza:
33%

Az óra UTÁN, SZAKEMBER, azt csinál amit akar.

De ezt egy SZAKEMBER tudná, tehát te fogsz gányolni a flexel, majd felrobbantani a lakást, ugye?

2019. máj. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem valószínű 3000km-ről sajnos nehéz lenne és amúgy sem vagyok hülye ennyire. A szakember természetes elmondta, hogy ez így jó. De mivel a héten fogják csinalni így szóba került az ismerősömmel aki beijesztett, hogy ezért megbüntettnek. Így mivel van pár óra eltérés ahol jelenleg tartózkodom nem tudtam felhívni a SZAKEMBERT ma este. Ezért mivel a neten nem találtam egyértelmű választ gondoltam itt kérdezek gyorsan csak, hogy lássam mire számítsak vagy érveljek ha holnap beszélek vele. Ennek ellenére köszönöm a válaszod ugyanis a lényeget leírtad nekem! Kicsit túl sok előítélettel.
2019. máj. 15. 22:53
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Vágasd le nyugodtam, nem büntetnek meg!
2019. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Elvileg engedélyeztetni kell(ene).

"bármilyen fogyasztói gázvezetéket érintő szerelés (minden új létesítés, átalakítás, bővítés vagy a keretes részben felsoroltaktól eltérő készülékcsere) engedélyköteles, melyhez gáztervet kell készíttetni - ezt kizárólag gépész tervezőmérnök készítheti el. A gázterven szerepelnie kell a meglévő állapotnak, annak, hogy milyen munkákat kell elvégezni (bontások, bekötések, stb.)"

[link]

Ez már több éves cikk, de a lényegi részei ma is érvényben vannak:

[link]

De szerintem Magyarország történelmében még nem fordult elő, hogy ilyesmire ténylegesen engedélyt kérjen valaki. Ezt egyszerűen soha, senki nem fogja ellenőrizni, ezért felesleges dolog. Még egy új berendezés esetén felmerülhet, hogy ha gázmérgezés miatt meghal az ott lakó, akkor utánanéznek, hogy az illető dolog engedélyezve volt-e, de ha nincs ott semmi szerkezet, akkor eszükbe se jut ezeket hiányolni.

2019. máj. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Addig nincs probléma amíg nem történik valami baleset.

Utána eloszednek hogy megpiszkáltad a rendszert, ezért lett a robbanás, szivárgás, stb.

Engedély köteles, egy gázterv beadása kb 40000 forint a tervezés.

Mérlegelje hogy megéri-e.

2019. máj. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

2018 január óta nem kell gázterv, az óra utánni átalakításokhoz.

Kivitelezői felelősség van. A kivitelező csináljon róla papírt, hogy mit változtatott, nem kell új gázterv.

2019. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 16. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!