Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Láncfűrésztől parázok. Mire...

Láncfűrésztől parázok. Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
21/f vagyok, eddig szinte mindig készen vettük a fát, de most nyáron rönkökbe akarjuk venni, s magunk feldolgozni. Kell egy fűrész is viszont. Én is kicsit parázok tőle, nem volt még szerencsém fűrésszel dolgozni.
2019. máj. 16. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

No para erosen kell tartani és ne a hegyével vágd hanem a tövével.

Ha viszont rönközöl akkor érdemes venni egy hasító gépet (ez saját tapasztalat) 4-6tonnás elég.

Fűrészből benzines ajánlott jó a villany is de szerintem azok kicsit erőtlenek.

2019. máj. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom kérjél meg valakit,aki gyakorlatban megmutatja .Elmond pár trükköt is . Talán még a lánc élezéséről is .Tartalék láncot is vegyél .

A láncfűrész nem játékszer ,nem kell lebecsülni,de parázni se tőle .

2019. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha odafigyelsz arra amit csinálsz, nem lesz semmi baj.

Barátnőm is most vágott először benzinessel, 45 centis vezetővel, pedig azok nem könnyűek és nem is rönköket vágott vele egyenes talajon. Ha neki ment, egy férfinak könnyedén menni fog. Gumírozott kesztyű, füldugó, én munkavédelmi szemüveget és acélbetétes bakancsot is felveszek. Sose kapkodj és tarts pihenőket, ne alkoholizálj, de igyál sok folyadékot.

2019. máj. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehetőleg földbe ne vágd bele ,mert szinte azonnal életlen lesz.Könnyen csak éles lánccal jó,és érdemes dolgozni.

Ha hasogató gépet vennél,6 t kisebb ne legyen .

A kemény fákat kb. 30 cm re darabold,főleg ha száraz.

A vastagabb kuglikba kb. lap vastagságot bele kell fűrészelni,így gép könnyebben hasítja .

2019. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Megfogadom a tanácsokat! :) Szép napot!
2019. máj. 16. 19:06
 6/11 mindentudó99 ***** válasza:
Hat tonnás hasító kell. Pécelen árul egy figura . Hegyekbe áll nála az új gép bolti ár alatt. Jófogáson is hordet. Én is tőle vettem. Plusz egy jó fűrész és egy pár ezer forintos elektrom9s láncélező.
2019. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

OFF

Hasítót ajánlani úgy, hogy nem tudod a vágnivaló fa átmérőjét/fajtáját elég meredek. A mi 10 tonnás, 3 fázisos hasítónk megszenvedett a göbös nyárfákkal, pedig max 30-40 centisek voltak. A 6 tonnás, egyfázisos jó a sima fákhoz, de a göbös darabok ott fognak sorakozni hátul. Persze 5-10 centis daraboknál mindegy, de ahhoz nem kell rönkhasító.

2019. máj. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mindentudó99 ***** válasza:
Én is nyárfát vágok a 6 tonnással. Ha csomós kicsit körbe kell nyesegetni nem neki a közepének. De csak ilyen 40-50 centi átmérőnél van ilyen. Megoldható. 380 nem mindenkinek van sajna. Én is nézegettem de csak e miatt nem köttettem be. Bár egy 10 tonnás biztos jobb lenne
2019. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult, de ha még soha nem láttál közelről fűrészelést, akkor mindenképpen érdemes megkérni valakit, hogy mutassa meg az alapokat, vagy pedig a Youtube-on keresgetni videókat. Meg beírni a gugliba, hogy "láncfűrész használata".

Nem csak annyiból áll, hogy nyomjuk neki, hanem ilyen alapdolgokat is tudni kell, mint hogy mennyire kell megfeszíteni a láncot, meg hogy kell a rönkhöz állni, hogy ne a lábadra essen a levágott darab, és hogy kell vágni azt, ami gancsos, hogy utána el bírd hasítani.

Én amúgy vettem egy láncköszörűt pár éve 7 E-ért, azóta magamnak élezem, nem kell fizetni érte. Amennyi idő alatt elvinném megélezni, annyi idő alatt végig is szaladok rajta, és mindig éles a láncom. Reszelni nem is szoktam, mert amennyit a reszelővel le lehet venni, ugyanannyit a köszörűvel is le lehet, azaz elég egy kicsit hozzáérinteni, nem kell feltétlen állat módra nekinyomni, és így mindig minden fog egyforma, és tökéletes a szöge.

2019. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem nem tudja,hanem PARÁZIK.. Szal neked nem fegyver kell hanem egy fegyveres.. Ezt egy f asza filmből idéztem:) Ez kb annyit jelent hívj egy szakit aki összevágja és van fűrésze.Nem csak a vágás alapjait kéne elsajátítanod hanem a lánc élezést, tisztítást, meg az apróbb szereléseket is.1500/m körül vállalják.
2019. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!