Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasház felújítás önrész...

Társasház felújítás önrész egy összegben, hogy fizessem be?

Figyelt kérdés
Pár napig vidéken voltam, közben tartottak egy közgyűlést, amin a ház 57%a részt vett és ha jól értem megszavazták, hogy kellene új kéményseprő járda (nincs kéményem), lépcső felújítás meg függőfolyosó (földszinten vagyok nem igazán érint) és ezért pár hónapon belül egy összegben fizessek be többszázezer ft önrészt a többit meg majd intézik visszatéritendő támogatásként. Ezt így megtehetik? Ennyi pénzt előkeríteni sem kis munka, több havi fizetésemből minden félretett petákot elvinne. Oké gondolom az nem szempont, hogy nem érint a felújítás, mert közös, de hát nem igaz, hogy nem lehet azt, hogy megemeljük x évig a közösköltséget és fizesd ki valahogy, hanem egyből többszázezret pár hónapo belül egy összegbe, hát, hogy? Most vegyek fel erre hitelt, amiből nem látok semmit?
2019. máj. 23. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez nemcsak neked okoz gondot, hanem több lakónak is, sőt talán a többségnek is. De biztosan jól értettél mindent? Nem az egész házra eső önrész százezres összeg, és a lakókra eloszlik? És be kell egyáltalán fizetni? Nem a ház megtakarításából megy az önrész?
2019. máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szerintem jól értettem, fel akarnak újítani vagy 40-50 milliónyit, ennek 30% önrész annak szedik össze a millióit
2019. máj. 27. 09:15
 3/3 DoraKozKepHU ***** válasza:

Szia!


Sok esetben vannak olyan felújítások amik nem várhatnak. Tipikusan ilyen lehet egy életveszélyes függőfolyosó vagy éppen egy Katasztrófavédelem általi kötelezés alapján egy kéményseprőjárda.

Ha neked nehézséget okoz kifizetni, akkor javaslom egyeztess a közös képviselővel, hogy el lehet-e nyújtani a célbefizetés mondjuk 6 havi egyenlő részletben. Tapasztalatom szerint igen lesz a válasz.


Üdv,

Dóra

2019. jún. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!