Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik háztartástani/háztartás...

Melyik háztartástani/háztartásvezetési témájú könyv (ek) ből érdemes az alapvető házartástani/háztartásvezetési ismereteket elsajátítani?

Figyelt kérdés

Az iskolában nem tanítottak háztartástani/házvezetési ismereteket, a szüleim pedig nagy ívben tojnak rám ilyen téren, így kénytelen vagyok könyvből megtanulni azt, amit senki sem hajlandó megtanítani. (Gyakorlatban egyenlőre nem fogom tudni használni minden ismeretet, mert abból hiszti lenne szülői részről.)


Ami kiváltképp érdekelne, hogy hogyan kell elvezetni egy házatartást, mire kell különösképp odafigyelni a háztartás vezetése során, illetve alapvető háztartási praktikákra is kíváncsi vagyok, na meg hogy hogyan kell főzni [viszonylag egyszerűen és lehetőleg gyorsan elkészíthető vegetáriánus ételek érdekelnének, amikhez az alapanyagokat lehetőleg pénztárcabarát módon lehet beszerezni]. (+A háztartásökonómia is érdekelne, illetve a háztartási költségvetés összeállítása is foglalkoztatna, továbbá a spórolási javaslatokra/praktikákra is kíváncsi lennék, ha van erre könyv. ^^)



#könyv #tanulás #háztartás #háztartástan #háztartásvezetés #alapvető műveltség #alapvető készség
2019. jún. 10. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

18 èvesen költöztem el otthonról, soha nem olvastam semmit, mègis mindent szèpen megoldottam. Most 32 èves családapakènt is főzök, mosok, takarítok, pelenkázok.

Ne pánikolj, az elejèn biztos bènázol, nekem mèg egy palacsinta összedobása is fejvakarós volt, de belejöttem.


Vega recepteket, könyvet milliót találsz. Spórolásra netes cikkeket biztos ajánlanak, de szerintem nagy rèsze önsanyargató körülmènyes fillères hülyesèg. Èsszel, logikával szèpen lehet boldogulni.

2019. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Arra emlékszem, hogy a klasszikus Horváth Ilona Szakácskönyvnek volt hátul egy ilyen fejezete is.
2019. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vízváry Mariska: "Szakácskönyv". Egykori színésznő, de nagyon szeretett főzni.

Leginkább antikváriumban, vagy idős rokonodnál találod meg. Gyakorlati tanácsokkal is ellát. Némelyik receptje ma már ómódi, de nagyon-nagyon gyakorlatiasak a tanácsai.

2020. szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!