Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti hogyan szellőztettek...

Ti hogyan szellőztettek hatékonyan légkondi mellett?

Figyelt kérdés

Ebben a hőségben napközben megy nálunk a légkondi. Otthon vagyok/vagyunk és elhasználódik a levegő, mivel főzök és hát a napi megszokott tevékenységek is folynak közben. Egyrészt állott lesz a levegő, másrészt egy idő után párás, hiába van egész éjjel nyitva az ablak.


Hogyan érdemes szellőztetni klíma mellett? Már próbáltam, hogy ha kb. 10 percre kereszthuzatot csinálok, akkor is feljebb megy 1-1,5 fokkal a hőmérséklet a lakásban és még csak nem is szellőzik ki rendesen.


Ti kipróbáltátok már, mi a legjobb és leghatékonyabb módja a klíma melletti szellőztetésnek? Gondoltam már arra is, hogy egy ablakot a legtávolabbi részen bukóra hagyok. Fogalmam sincs, melyik megoldás lenne a jobb.



2019. jún. 12. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy ebben a melegben nagyon nincsen huzat sem, tehát nem igen lehet kereszthuzatot csinálni. Hülye ötlet, de mi sarok lakás vagyunk, így amúgysem húz át a levegő, én az összes ablak nyitása mellett elindítom a konyhai elszívót és a fürdőszobait is, így egy kicsit megszívják a levegőt a lakásban. 10 perc alatt friss a levegő, bár mi ezt este csináljuk, mert napközben nem vagyunk otthon. Utána bezárkózunk és mehet tovább a klíma.
2019. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

" egy idő után párás"


Ezért van a klímán kitalálva a párátlanító funkció.

Bocsika...

2019. jún. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
A klíma egyben cseréli is folyamatosan a levegőt. Lehet, hogy elromlott rajta valami, azért nem működik a szellőzés.
2019. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

"A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad."


Ne beszél már hülyeséget. Az átlag split klíma nem cseréli a levegőt. (a legtöbb helyen ezt használják)


Létezik 1-2 drága klíma amiben van szellőztető funkció, de ez a klímák kb. 1%-a.


A viszonylag gyors szellőztetésnél jobb ötletem nekem sincs.

2019. jún. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
A főzéshez kellene egy szag/pára elszívó, annak pedig egy friss levegő betáplálás és a probléma megoldva.
2019. jún. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Nem tudom, nálunk itthon nincs klíma, régi vastagfalú téglaház, így szerencsére nem kell, csak a cégnél van, ahová dolgozni járok, és ott például egyáltalán nincsen nyitható ablak, a klímaberendezés oldja meg a szellőztetést is. De akkor ezek szerint nem mindegyiknek van ilyen funkciója.
2019. jún. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valószínűleg marad a szellőztetés, más módot nem nagyon látok.


Ez egy Panasonic klíma, ami ugyan remek darab, de arra nem képes, hogy levegőt is cseréljen.

Elszívó van a konyhában, de akármilyen hatékony is, a kajaszag akkor is érződik egy idő után az egész lakásban. Szóval marad a szellőztetés.

2019. jún. 13. 06:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem elég hatékony a konyhai elszívó, vagy nincs megfelelő utánpótlása az elszívott levegőnek.
2019. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!