Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért csöpög a víz a klíma...

Miért csöpög a víz a klíma beltéri egységéből?

Figyelt kérdés

Egy forró nyári napon kb 25-26 fokra volt beállítva a klíma, reggeltől estig ment hiba nélkül, kb 12 órán keresztül.

Este hallottam egy kis csepegést (kb percenként 1 csepp) és látom, hogy a klíma alatt néhány cseppet.

A kültéri egység kondenzvíz elvezető csöve tiszta, átjárható. A beltéri egység hőcserélője nem jegesedik.


Mitől lehet ez a csepegés és hogyan lehet javítani?



2019. jún. 14. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Kérdezd kaqkk fórumtársat, 25 éve van a szakmában.

2019. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Eldugult a kondenzvíz elvezető cső. Lehet ha belefújsz a levegő átmegy, attól még lehet, hogy a víz nem folyik ki rendesen. Gyakori, hogy pókok belemásznak. Tedd légkeverésre hogy amennyire csak lehet kiszáradjon, majd valamivel ami bírja a vizet (ne porszívóval) szívj bele.
2019. jún. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A külső egységből kivezetődő kondenzvíz cső tiszta. Levettem a külső egységről, belekotortam teljes hosszában és utána át is láttam rajta, tehát az tiszta. Vagy van máshol is elvezető cső?
2019. jún. 14. 11:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A kondenzvíz nem a kültéri, hanem a beltéri egységben képződik, azt kellene megnézned.
2019. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
na akkor ahhoz szerelő kell, mert ahhoz nem értek
2019. jún. 14. 11:10
 6/12 anonim ***** válasza:
A kültériben fűtéskor keletkezik kondenzvíz, azt is el kell vezetni, így két cső van ami vagy egybe torkollik idővel, vagy nem. Előfordul, hogy bevezetik a kültéribe, hogy az is hűtse, majd onnan a fűtés elvezető csövén megy tovább.
2019. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Rossz a lejtès
2019. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A beltéri egység tálcájához nem jól csatlakozik a kivezető cső.
2019. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A beltéri egység tálcájához csatlakozó kivezető cső VAN ELDUGULVA!!
2019. jún. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hívtam szerelőt, érthető módon kb 2-3hét mire kijönnek főszezonban. Addig csak találgatni tudok én is.
2019. jún. 14. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!