Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakókocsiba költözni? 16...

Lakókocsiba költözni? 16 évesen a családi ház kertjébe lakókocsit telepíteni?

Figyelt kérdés

Négy évszakos szállásnak gondolnám. Szüleim nem engednek koliba, albérletre nem futja, gondoltam ez egy köztes megoldás lenne. Saját spórolt pénzből venném.


Hogyan lehet szigetelni, hogy télen is lakható legyen? A közművesítés meg lesz oldva. Hol lehet szigetelést kapni külön lakókocsihoz? Gondoltam ősszel lehetne valami fóliasátor szerűt rakni felé, mert az benntartja a meleget és a havat, esőt kinnt.


2019. jún. 16. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:
2019. jún. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs külön szobád?

Mert ha van, akkor ennek sok értelme nincs, csak kényelmetlen és putris.

Ha nincs, akkor az 1-es linkjai hasznosak.

2019. jún. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az ötlet jó, én is ezt csináltam. Télen macerás, meg is fáztam, de egy idő múlva megszoktam. Az önállóság mindent megér.


Hogy mit kellene tenni, hogy ne fázz? Már kaptál néhány linket.

2019. jún. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Elöbb hívd fel a jegyzőt, és kérdezd meg, hogy tartósan telepíthető e lakókocsi a településeteken a kertbe, mert ha pl nem, abból több százezer, de milliós bírság is lehet.

Ha lehet, és van annyi keret, akkor én eleve téliesített lakókocsit vennék. Van ilyen is, de persze az nem az olcsóbb fajta.

Komposztwc-t használnék, csak villany és légkondival fűteném télen.


Én egy mezőgazdasági vontatóra épített tiny house-ban élek mar második éve.

A vontató forgalombol kivont, a teljes épület rá ácsként csak alapanyagomba került, így is 2millió, + berendezés asztalos rokoni kapcsolat, vegyes de jól összeválogatott színek maradék anyagok így 200.000ből meg volt a teljes bútorzat. Ha beítod google, tiny house, választasz egy szolidabbat, na olyan az enyém :D képet nem mutogatok a lakhelyemről. van bent egy szobakonyha, kis wc zuhanykabin, mosóhelység. És egy 1.5 négyzetméteres "előszoba"

Legmodernebb szigeteléseket használtam, légkondival fűtöm, telen a legkeményebb hidegben volt 7000 a villanyszámlám.

+ Víz, de azzal locsolok is, szóval az van mikor önmagában eléri a 10.000ret.

A villanyszámlában még a főzés van benne, egy xbox, pc. És egy 150cm led tv.

Én rákényszerültem erre, válásnal mindent az asszonynak és a gyerekeknek adtam, nekem maradt 5millió kp új életet kezdeni, abból 1millió volt a telek, Bp-50km re megkerestem a leggagyibb legputribb telket, szerencsére áll rajta egy ház, az a "nappalim", ha bárki kerdi ez a ház meg nyári konyha, senkinek semmi köze hozzá, hogy ebben lakom. Bizonyítsák...

2019. jún. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!