Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a borzalmas pokoli hőségben hogy élhető legyen a lakás, ha nincs klíma?

Figyelt kérdés

Egész egyszerűen komoly halálfélelmem van már egy ideje, még csak június vége de olyan elképesztő elviselhetetlen hőség van mint még soha. Éjszaka sem megy a hőmérséklet 25 alá kint, napközben meg 37-38 fok, ráadásul egész évben most a leghosszabbak a nappalok. A szobámban éjszaka sem tudom levinni a hőmérsékletet 26 alá, nappal meg hiába redőny le, ventilátor be stb, minimum 27 fok de a napokban már inkább 28. Egész nap csak kóválygok, se erőm se kedvem semmihez, szinte fulladok meg a melegtől, megiszok 20 liter vizet kb. egy nap... Ez így téboly, ha az egész nyár ilyen lesz én szerintem kórházban kötök ki minimum, ezt így nem lehet bírni...

Szüleimmel lakom, anyám nem engedi a klímát beszerelni, pedig mondtam hogy állom a költségeit, de szerinte az káros az egészségre meg ilyesmi szóval bármennyire is epekedek utána azt nem lehet.

Vannak olyan tippek amikkel akár csak pár tizedet is hűthető a szoba ezekben a pokoli hónapokban? Ti mit csináltok hogy kibírjátok ezt a borzalmat? (Ventilátor nem hűt semmit csak felkavarja a meleget, utána még rosszabb mint előtte.)



2019. jún. 27. 23:22
1 2
 1/16 anonim válasza:
92%
Naponta többször fürdök hideg vízben:'DD
2019. jún. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon megértlek, én is így élem meg a nyarat.

Ventilátor?

Vannak praktikák amiket elé kell tenni (jégkockák, vizes törölköző) de én nem mélyedtem el benne.

Talán a YouTube-n láttam...

Emellett én is a napi többszöri hűs vizes zuhanyzást tudom ajánlani, de én ezt még felturbózom azzal, hogy lefekszem és bokától nyakig beborítom magam hideg vizes törölközővel. Garantálom, hogy még fázni is fogsz egy ideig, míg a törcsi át nem melegszik. Akkor lehet megint bevizezni.

2019. jún. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vizes törölközők, lepedők(amiket, elég gyakran újra bevizezek) vannak kiterítve az ablakon két kilincs között, ajtón, ruhaszárítón, vállfán. Szobában vödörben víz. Kádban víz. Naponta többször sima hideg vizes feltörlés, és 3x4 hideg zuhany. Ha bírod a sötétet, akkor 6 előtt becsukni minden ablakot, és elsötétíteni. Ja, és ventilátor elé előzőleg fagyasztóban lehűtött (megfagyott) vízzel teli palackokat tegyél.
2019. jún. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%
Volt osztálytártársam emeletes házban a saját szobájukban a húgával felfújta a gumimedencét, rakott bele vizet, és benne lubickolt. Nemtom, hogy csak a lábát tette-e bele. Amúgy lehet jó akár még egy lavor is. Meg még pl legyezgetheted magad. Akár hajtogathatsz is, vagy valami újsággal, könyvvel. Ja meg pl vetkőzz le bugyira akár. És nemtom , nézd ki magadnak a szoba legárnyékosabb pontját, és oda kuporodj be. Akár ágyad mögé , akár sarokba. Tényleg amúgy , ha esetleg átrendeznéd a szobát, hogy pl a polc kitakarja az ablakot? Mondjuk lehet nem válik be. Meg azé nem teljesen elfedni gondoltam, hanem csak, hogy árnyékot vessen. Meg nemtom pl , esetleg fehér sötétítőfüggöny, hogy az visszaveri a fényt, a fekete meg elnyeli. Asszem régen vki azt mondta, hogy pl a sötétebb hajúaknak jobban melegük van nyáron. Én amúgy egyszer azt csináltam, hogy ahogy hazaértem, leöntöttem a fejemet egy kis palacknyi vízzel a fürdőszobában:). De volt olyan is, hogy rájöttem, hogy már nem bírom, és elugrottam a közeli fagyizóba:) Amúgy pl lehet venni elvitelre is jégrémet; azt a szupermarketek mélyhűtőiből. Vagy pl nemtom, tesóm azt akkor használta, mikor kiment a bokája, ilyen jégaku nevű ilyen kék hideg műanyag cucc-cal borogatta.
2019. jún. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Hidegvizes borogatás oda, ahol az erek a kegközelebb vannak a bőrhöz. Nyak, boka, csukló. Esetleg próbálkozhatsz léghűtővel, arról nincs tapasztalatom.


[link]

2019. jún. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos én is így élek meg minden egyes nyarat, már fóbiám van a nyaraktól, pedig régebben imádtam. De akkor nem volt ez a pokol, persze voltak melegek, de utána jött a felfrissülés, hidegebb napok. Emlékszem fiatal koromban ha szabadságon voltam a munkából, mindig azon rimánkodtam, hogy legalább egyfolytában legyen egy hét melegebb idő. És nem sokszor jött össze, sokkal változatosabb volt az időjárás. Szóval őszintén megértelek.


Szerintem hosszabb távon a klíma lenne a megoldás, de hát mint mondtad, anyukád nem pártolja. Pedig ha csak a te szobádba raknátok, vagy az előszobába, ahol senkire nem fújja, de hűti a lakást, akkor egy áldás. A nyarak ennél már csak rosszabbak lesznek.


Régebben, amikor nem volt itthon nálunk klíma, azokat csináltam, amiket itt felsoroltak a többiek. Vizes törölköző a nyakba, csuklóra, mezítláb járkáltam a hidegebb kövön, lehűtötte a talpam. Sokat tusoltam, sok folyadékot ittam és folyamatosan ment a ventilátor. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy a ventilátor legalább olyan "káros", ha közvetlen rád fújja a levegőt, mint a klíma, nem tudom, erről mi anyukád véleménye.

Mondjuk ezeket csak akkor tudod megcsinálni, ha otthon vagy.


Én nyáron túlélésre rendezkedek be, mivel utálom a strandot, maradnak a légkondis helyek.

2019. jún. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ráébreszteni anyádat, hogy hamis véleménye van a klímagépekkel kapcsolatban. A magas hőmérséklet és magas páratartalom rosszat tesz a vérnyomásnak és az egész keringésnek. Éjszakai (kíméletes) módban üzemeltetett klímaberendezés mellett nincsen semmiféle egészségkárosodás.
2019. jún. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

Nappal sötétíts be, ablak bukóra nyitva, éjszaka lehet nyitva.

Moss, viccen kívül moss, teregess ki, és ventillátorral fújasd a ruhákat, akár vízes ruhát is akaszthatsz elé, a párolgó víz hűti a levegőt.

2019. jún. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk 27-28 fok az nem olyan rossz, amikor kint 37-38 fok és tűző napsütés van. Nálunk is ennyi a benti hőmérséklet a napokban, amíg nincs bekapcsolva a klíma. Klímával mi 25-26 fokra hűtjük le a lakást, tény hogy az további -2 fok, de nem hiszem, hogy klíma nélkül el tudsz érni jobbat.
2019. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

Nappal 27-28, éjjel 25 fok egész elfogadható. Nálam is kb. ennyi, de ez egy régi téglalakás, amit alig süt a nap. Én ilyen hőmérsékleten jól érzem magam, mert panelből költöztem ide, ahol 33 fokok voltak a lakásban egy komolyabb hőhullámnál (kiemelve 2012-t.)... Ott szinte én is az életemért küzdöttem.

[link]

2019. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!