Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mobilházba milyen lakni? Írna...

Mobilházba milyen lakni? Írna tapasztalatot aki ilyenbe lakik? Gyerekkel is kényelmes?

Figyelt kérdés
2019. júl. 11. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Mint egy kicsit tágasabb lakókocsi... Építkezésen volt szerencsém.
2019. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kényelem az utolsó szó lenne, ha jellemzi kellene. Bocs :)
2019. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a nyaralónk volt egy használt angol mobilház, de 8 hónapot csöveztünk benne, míg megvettük a házunkat.

Nagyjából mintha egy 25 m2-es garzonban laknál, de annál azért valamivel kényelmesebb, mert általában van 2 hálófülke és nappali.

Ha nem 4 évszakos, akkor télen hideg tud lenni, kivéve ha építesz mellé egy kéményt és kályhával fűtöd.

Nyáron meg elengedhetetlen a /mobil-/klíma.

2019. júl. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vásárlas utan az első 2 év a megvásárlás állapotában, télen majd meg fagytunk, 20-30.000ment el gázra a fűtéshez havonta arra a kis 40akárhány négyzetméterre... Amúgy nappali konyha egyben, kis zuhanyzó helység kis wchelység egyben, de egymastól egy tolóajtóval elkülönítve, + 3 hálóhelység, amikben elfér 1-1 ágy, illetve mellette 1-1éjjeliszekrény, a franciaágyas szobában 2 éjjeliszekrény, + a falon vannak szekrények...

Elrendezés összességében otthonos, belaktuk rendesen, ha új bútort akarsz, ne adj isten új ágyat, az az adott helyégben van összeszerelve, mert egyben nem viszed be sehogy...

4millióval indultunk neki, ebből 1.8millió volt a telek, 2millió a mobilház...

Telen brutál hideg, nyáron brutál meleg, de tenyleg gatyarohasztóan meleg...

2 év után tudtunk áccsal építetni fölé egy tetőszerkezetet, ez a nyári meleget kellően visszaszorította, a 3. Évben pedig kapott egy teljes külső szigetelő réteget, +új nyílászárókat.

Most az 5. Éve lakjuk, mióta szigetelés van, azóta télen havi 8-10000 a gáz számla 2 konvektor fűti, + van a nappaliban egy fatüzelésű kandallókájha a fíling miatt de a konvektort most augusztusban cseréljük klímára azzal lesz a fűtés megoldva.

Most nyáron pedig ha nappal csukva az ablak redőny leengedve, éjszaka pedig nyitva, így kellemes hűvös van...

Nos van olyan haverom aki szerint egy szűk putri...

Szerintem 3an kellemesen elférünk benne, néha főzés közben kerülgetnünk kell egymást, de szerintem ahol szeretet van, ott nem a hely számít... Ahol nincs, ott meg a 300négyzetméter sem megoldás...

2019. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Állandó lakhatásra a magyar törvények a klasszikus mobilházat és konténerházakat nem engedélyezik, pedig a hazai szabályozás finoman szólva sem vár el olyan magas követelményeket, mint a nyugati országok. A kicsit extrásabbak megfelelhetnek a minimumnak, de az is csak inkább idény jelleggel.
2019. júl. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Hogyne engedélyeznék... Kérlek ne írj baromságokat...
2019. júl. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Angliában szálltunk meg egy hétig mobilházakban. 16 évesen buli volt, de nem hiszem, hogy hosszú távon kibírtam volna. Igaz, a mai ingatlanárak mellett nekem is eszembe jutott már, de a telkek is olyan túlárazottak, hogy akkor az ember inkább hozzátesz egy kicsit és vesz egy "normális" házat.
2019. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Mi 3×10es mobilházban laktunk. Rettentő praktikusan van kialakítva a sok tároló és szekrény benne. Mi 3an elfértünk benne,de ha lenne mégegy gyerkőcünk,akkor szűkös lett volna. (Bár én 48nm-en nőttem fel 3 három testvéremmel,szóval kinek mi). Nyáron valóban meleg van benne,(nálam a ventillátor mindent megold),télen fix 25°C fok volt végig,mi egyáltalán nem fáztunk. Mi akartunk rakni rá plusz szigetelést,de sajnos máshogy alakult az életünk. Mi akárhogy számoltuk így jött ki a legolcsóbban a "ház" vásárlás.
2019. júl. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!