Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Régen is meleg volt egy...

Régen is meleg volt egy panellakásban?

Figyelt kérdés
Vettem egy 9. emeleti panellakást 1 hónapja. Katasztrófa volt a június, július eleje, klímán nagyon gondolkodom, bár redőny van, éjszaka szellőztetek, de nagy melegben csepp a tengerben szinte. Aki panelben él, szerintem tudja. De régen is így volt? Rengeteg régi képet láttam, erről a tömbről is, nemhogy klíma, de még redőnyök se voltak egyik lakáson sem. Ennyit melegedtek volna a nyarak? Kibírható volt egy panellakás is?
2019. júl. 11. 23:32
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
35 éves tömb egyébként.
2019. júl. 11. 23:32
 2/13 anonim ***** válasza:
Én keleti 5. majd nyugati 10. emeleten laktam a 80-as, 90-es években, de nem rémlik a nagy hőség. Aztán lehet hogy csal az emlékezetem. Szüleim ott élnek, most melegebb ha több napig forrósâg van, pedig szigetelést is kapott a ház. Redőnyt nem is lehetett volna nálunk a régi forgó ablakokra tenni. Most már van. Egy darabig volt egy klímájuk, de nem szerették. Ha most raknának, akkor csak a szobákba, az amerikai konyhába nem, mint tesóméknál. Egyébként a családiházak emeletén is meleg van hőhullámkor, ha nincs klíma.
2019. júl. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok panelban laktam életemben 34 év alatt. Mindegyik rohadt meleg volt mindentől függetlenül.
2019. júl. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
83%

Nem volt ilyen meleg!!!!

Laktam panelban, sosem volt ilyen meleg! Most még csak nem is panelban lakom, hanem évek óta téglában, elviselhetetlen!

2019. júl. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Harminc éve gyerekként, legfelső szinten laktunk. Mi gyerekek bírtuk, de a szüleim gumimatracon az erkélyen aludtak.

Sokszor volt 30 fok a lakásban.

2019. júl. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag a 90-es évek vége felé lett ennyire elviselhetetlen hőség a panelben.
2019. júl. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen volt régen, de egyik havernál ott szoktam lenni néha és 9. emeleti délnyugati fekvésű lakásban éjjel 1-kor simán van 30fok. A falak izzanak, sugározzák a hőt, konkrétan meg lehet őrülni. Huzatot ugye nem tudsz csinálni csak mert a lépcsőházi ajtó mindig zárva van, és a szembe lévő lakók sem nyitják ki az ajtót-ablakot hogy átjárjon a levegő az épületen. Mint egy szauna olyan :D

Egyszer ott aludtam, aludtam...végig szenvedtem az egész éjszakát, alig vártam a reggelt hogy mehessek már végre haza.

2019. júl. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mihago ***** válasza:
82%

Így van, a hetvenes években, amikor ezeket felhúzták, még nem voltak ilyen borzalmas nyarak. Gyerekkoromban, a nyolcvanas években már döbbenet volt, ha harmincig felment a hőmérő, a Balaton meg ritkán volt 22 fokosnál melegebb. A kilencvenes években egyébként még melegebb volt nyáron, mint most. Volt egy nyár, amikor 50 napig 50 fok volt Budapesten. Nem tudom, mi lehetett ez az évekig tartó hőhullám, mert mostanra visszament 35-38 köré a hőmérsékleti maximum. Szóval igen, teljesen kibírhatóak voltak a panelek, bár hűvös éppen nem volt bennük akkor sem.


Télen viszont jó szar volt némelyik. A pestiek még hagyján, de egy haverom egy győri lakótelepen lakott, és rendesen deres volt reggelente a szobája fala.

2019. júl. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mihago ***** válasza:
7-es hajjaj! Régen az volt a szokás, hogy déli fekvésű szobákat építettek, mert hadd melengesse a napfény. A mi házunk is ilyen volt, egy vastag falú, negyvenes évek végén épült családi ház. Hú, ne tudd meg, milyen volt már 2000 körül! Minden reggel arra ébredtem, hogy patakokban folyik rólam a víz, tocsog alattam az ágy, és nem kapok levegőt. Nem lehetett megmaradni a helyiségben nappal, olyan volt, mint egy rosszul szabályozott szauna. Azóta lebontották a házat, képtelenség lett volna élhetővé tenni.
2019. júl. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Nem volt, mert 1991-2 előtt olyan nyarak voltak, mint az eheti időjárás.
2019. júl. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!