Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire hallatszik be a zaj...

Mennyire hallatszik be a zaj egy 2018 vagy 2019ben épült társasházi lakásba?

Figyelt kérdés
eddig csaladi házban laktam, meg lehet szokni a lakás zaját?
2019. júl. 21. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt csak az adott lakás ismeretében lehet megmondani. Lehet hogy kiváló lehet, hogy csapnivaló a hangszigetelése. Egy támpont van az pedig a nyílászárók. Ha azok jó minőségűek, akkor valószínűleg (nem biztos!) a ház hőszigetelése is rendben van, az meg eleve sokat szigetel.


Egyébként a társasházakban az esetek túlnyomó többségében nem a kívülről bejövő zajokkal van a probléma hanem azzal, hogy ami a házon belülről jön (pl rockzenész szomszéd az egyik oldalon, nagyothalló néni a másikon, felül a járólapon magassarkúban közlekededő anyuka, alul pedig a kutyásék).

2019. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bár 10 èves a ház, a technológia ilyen szempontból nem változott. Kutyaugatás (szobacirkáló), tv tompán áthallatszik. Viszonylag forgalmas utca, buszok is elmennek. Nekem egyik sem zavaró, tompább, mint pl panelben. Családi házban is behallatszik sokminden kutya, fűnyíró, kakas. Számít a tájolás, vèdettsèg, házon belüli elhelyezkedès.
2019. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"eddig csaladi házban laktam, meg lehet szokni a lakás zaját?"

Mire a szomszédaid megszokják azokat a zajokat, amiket majd te csapsz azért, mert jó ideig sokszor eszedbe se fog jutni, hogy ami kertes házban oké, az egy társasházban zavarhatja a szomszédokat, addigra te is megszokod a többiek zajait, ne félj. ;-)

2019. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!