Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aljzatbeton készítése?

Aljzatbeton készítése?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni a helyes eljárását aljzatbeton készítéséhez régi vályogháznál.

Jelenleg hajópadló van homokos ágyban,ezt szeretném lecserélni aljzatbetonra,és majd a teljes kiszáradás után (28 nap) burkolni laminált padlóval.


A pontos lépésekre lennék kíváncsi.

Szóval a homokos földet gondolom ki kell lapátolnom,és a döngölt földre menne a kátránypapír,vagy bitumenes vízszigetelő GV3 vagy GV4,utána beton majd acél térháló (5mm 15x15 mm) majd végül megint beton? Nem értem a pontos lépéseket,ebben kérném a segítségeteket.


hagyományos szemcsés sódert és esztrich cementet használnék. Padlófűtés nem lenne,kízárólag a vízszigetelés lenne fontos,és a helyes lépések.

Lépésálló xps 100 szükség van? vagy kihagyható?



2019. júl. 31. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
bitumenes lemezt nem tudod vízzáróan normálisan láng hegeszteni...
2019. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
Ezt csak akkor csináld ha a falad alatt van vízszigetelés. Különben betonozás után szellőzés hiányában sokkal vizesebb lesz a falad.
2019. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

akkor a kátránypapírral jobban járok?

De akkor most hogy vannak a lépések? Mert a neten is hol így mutatják,hol úgy,meg általában padlófűtéssel,ami nekem nem kell,csak és kizárólag a stabil beton és a vízzáróréteg kell,hogy a laminált padlót majd letudjam tenni,és ne vízesedjen és szakadjon fel az aljzatbeton.

2019. júl. 31. 19:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogy alatta van e vízszigetelés,azt sajnos nem tudom,nem én építettem fel ezt a régi vályogházat,viszont a fürdőben is le van betonozva csempézve,és sose ázott még fel a fal.A ház körül végig van eső csatornázva,és oldalt a fal mellett végig van betonozva,de eddig sose volt a fal felvizesedve.
2019. júl. 31. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"döngölt földre menne a kátránypapír"


bitumenes lemez = kátrány. És szakemberek évekig tanulják lánghegeszteni, normális te sosem fogod tudni megcsinálni. Főleg nem hogyha földre akarod rögtön. Nem tudom ki írta neked ezt, hogy a döngölt földre mehet a papír, azonnal el kellene tiltani az internettől.

2019. júl. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Akkor szerencséd van jó házat fogtál ki.
2019. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én kérek elnézést,de akkor leirnád a pontos és helyes menetét?
2019. júl. 31. 21:18
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kő/tégla/beton alapja van a háznak akkor az alaptest teteje alá 15cm mélységig áss le. Ha nincs az alap és a vályog között szigetelés akkor azt pótolni kell valamilyen (falátvágás/injektálás) módszerrel.

5cm döngölt kavics zuzalék, azon 10cm C12 beton. Erre kerüljön a eladztikus (P,PL) szigetelő lemez megfelelő kellősítés után.

Hőszigetelés. Minél több annál jobb. Polietilén fólia. Majd felbeton pl.:C16 vashálóval.

Ha a beton 2% alá csökkent nedvesség tartalmú( ez 3-4 hónap) jöhet az aljzatkiegyenlítés. Másnap burkolható...


Ha nincs szilárd alapja, ne betonoz sehogyan sem! Inkább csinálj új hajópadlót.

2019. aug. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!