Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Törött pala betonba keverése?

Rainbow IT kérdése:

Törött pala betonba keverése?

Figyelt kérdés

Mindenki fázik az aszbeszt tartalmú hulladéktól, okkal.

Nem is nagyon tudunk vele mit kezdeni, de felmerült bennem a kérdés.:

Úgy ahogy a régi betontörmeléket felaprózzák, majd hozzákeverik a friss betonozásokba, úgy nem lehetne a hullám és egyéb palákat is feltörni, és hozzákeverni friss betonozáshoz?


Autopályák, nagy létesíítmények betonszerkezete, végtelen sok ilyen egyébként veszélyes hulladékot tudna elzárni a környezettől hosszú évtizedekre.



2019. aug. 2. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Amit írsz, az jó a tyúkól meg a kerítés alá. Törmeléket inkább az alapba szórják, ne érintkezzen a friss beton földdel. Komolyabb terhelésnél a gyenge beton meg nem túl jó ötlet, visszanyalhat a fagyi.
2019. aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Betonba biztos hogy nem tennék,nem az azbeszt,hanem a szilárdsága miatt .

Ássál1 gödröt,abba aprítsad bele,majd a kiásott földel betemeted .

2019. aug. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Viszont amíg aprítod, ne vegyél levegőt.

Meg a szomszédság se!!

2019. aug. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

A legjobb megoldás elásni. Éljen! Unokáid hadd emlegessék a nevedet, a nagyfatertől mekkora jó ajándékot örököltek a kertben.


Betonba pont nem jó, mert szerkezeti szempontból a pala puha anyag. Csökkenti a beton nyomószilárdságát.

2019. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

#4 elárulom neked hogy az emberek 80%-a akinek nincs 2-3 száz ezer forintja hogy elvitesse, mind a kert végében ásatja el. Hozat egy kis árokásót, ásat vele egy 2 méteres gödröt 30 ezerért és belehordatja a lebontott palát.

Senkinek nem lesz olyan mélyen útba, sem az unokáknak sem a dédunokáknak..

SEMMILYEN környezetkárosító hatása nincsen, SEMMILYEN talajszennyezést nem okoz mivel természetes anyagból készült. Mikor konténerbe pakolják és súlyos 100 ezrekért viszik el szerinted mit csinálnak vele? A sima sittlerakóba viszik és beöntik a többi építési sitt közé :D

3 évig lakossági konténereztem, egy az egybe ment a pala a sittlerakóba. Semmi extra dologra ne gondoljon még véletlenül senki se, hogy műanyag hordókba fegyveres őrök őrzik majd a hulladék palát valami telepen.


Másrészt a pala szerkezetéből adódóan nem lehet töltésnek használni, vagy betonba keverni. Amúgy is nagyobb üzlet van benne hogy egy törvény miatt száz ezreket tudnak leakasztani az emberekről.

2019. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Mit csináltál vele?

( Gondolom van / volt neked. És valami hasznosat szerettél volna belőle ).

2019. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

aug. 3. 12:00

Hát igen, így lehet a jó kis állampolgárokat átverni...

Végülis jó pénzt tesz zsebre valaki...

Mert " elviszik a veszélyes hulladék kezelőbe "

Elhitetik velünk.

2019. aug. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Helló!


Nincs palám, hála égnek amit házat vettem, cserépborításos, ellenben mind a 2 ház mellettem palatetős.


Egy kis mennyiséget találtam elásva az előző tulaj által. Nem annyira jelentős mennyiség, hogy komoly összeg legyen az elszállítása. (vagy nem találtam meg még mindet).


Csak gondolkoztam, hogy van-e bármilyen megoldás a -nagyonsok pala- biztonságos feldolgozására, ahol mit ad isten még valami haszna is lehetne.


Tele van az ország palatetőkkel.

2019. aug. 23. 11:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Mostanába szeretnénk konténert kérni. Bérelni.

Sok tetőcserép van, ami csak " szemét ".

Meg a frász tudja, milyen építési kacat van. És még a pala.

Valószínű hogy azt külön kell. ( ahogy itt írják )


De ha találok infót, hogyan lehet úgy hasznosítani, hogy a lehető legkevésbé legyen káros. És az épp nekünk is jó, miért ne használnánk tovább?!

Bármennyire hulladék, attól még jó lehet valamire...


Ágyás szegélynek kilőve. könnyen bekerülhet a veteményesbe. És onnan, a szervezetünkbe. ( ismerőst kérdeztem akinek van kertje, és kicsit idősebb nálam. tudhat olyant amit én nem. azt is mondta, daraboásnál, flex és ha porlad, az nagy baj )

Amit tudok hogy nagyon káros, azt ki szeretném hagyni.

2019. aug. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

#9 egybe nem fogják elvinni ha belerakod a konténerbe. Vagyis elviszik, csak nem alap áron hanem ki kell fizetned a felárat a palára.

Egyébként maga az azbeszt semmilyen károsító vegyi anyagot nem tartalmaz ami "felszívódna" a növényekben, egy természetesen keletkező ásvány az azbeszt. Egyedül a részecskéi amit belélegzel okoz a tüdőben elváltozásokat és fokozza a rák kialakulását.

2019. aug. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!