Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy családi ház kibővítése...

Egy családi ház kibővítése milyen árban mozog?

Figyelt kérdés
Van egy 2 szobás, L alakú családi házunk. (Most vettük) Az L alak miatt, még egy közepes méretű szoba elférne a telken, nagyjából 4*4 méteres lenne. Kérdésem az, hogy mindennel együtt nagyjából mennyibe kerülne egy ekkora szoba hozzáépítése? Nyilván nem kell pontos összeg, nem is lehetne ezt így megmondani. Azok válaszát várom, akik már csináltattak hasonló dolgot.

2019. aug. 29. 10:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tervezés, tervezői művezetés, geodézia, szakági rendszerleírások stb., E-napló nyitás ~800e

Kivitelezés

Gépészet nélkül ~ 4+ millio

2019. aug. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
Több milla. 4 biztos.
2019. aug. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Kalkulálj úgy 300ezerre négyzetméterenként. Ezen felül az összegen felül legyen úgy 10% a zsebedben tartaléknak a meglepetésekre.
2019. aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyjából én is egy ilyen összegre gondoltam. Na majd ez egy későbbi projekt lesz :)
2019. aug. 29. 12:05
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen házam.

Az "L" alak adta magát egy zárt üvegterasznak.

Magam hegesztettem és magam üvegeztem.

Se engedély, se tervező, se szakember nem kellett hozzá.

A töredékéből megoldható, mint amiket fentebb írtak.

2019. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az "L" alak adta magát egy zárt üvegterasznak."

A zárt üvegterasz és a szoba műszaki tartambeli különbsége pénzben kifejezve pont annyi mint a 4 millió és a töredék közötti.

A hivatalos és az esetleges későbbi jogi problémák költségéről már nem is beszélve.

2019. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mindentudó99 ***** válasza:
Az lehet csak egy terasz nem szoba . És nem az a lényeg hogy meg tudod e csinálni vagy nem. Hanem ha feljelent a szomszéd hogy engedély nélkül toldozgatod a házad nem mindegy kárba vesznek e a miliók vagy nem. Vagy mennyi büntetést vernek rád.
2019. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

No, egy üvegteraszért pont nemigen rancoghat a szomszéd. Egy engedély nélkül felhúzott szobáért annál inkább.

Egyébként meggondoltad ezt jól? Az ácsok elátkozzák majd még a kórházat is ahol megszülettél. De legalábbis anyukád biztos csuklani fog.

2019. aug. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A Mindenttudó alias semmittudó, meg az előtte okoskodó másik főokos, még azzal sincsenek tisztában, hogy egy terasz nem engedélyköteles.

De csak mondják a hülyeségüket, mert ők magukból indulnak ki, azaz rögtön feljelentenék ilyenért a szomszédot.

2019. aug. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 9!


Nem megy a néma értő olvasás. Nem baj, hegeszteni legalább tudsz!

Nem teraszt szeretne T.Kérdező! Szobát! Ne keverd a szezont a fazonnal!

Attól, hogy világtalan vagy és nem látsz a saját orrodnál tovább még nem kell (beleütni olyanba amihez nem értesz) belehúzni a másikat a hülyeségedbe!

Nem írtam, hogy a szomszéd fogja feljelenteni, nem is gondoltam ilyenre.

Ezt te vizionáltad, (vetítetted ki rám is).

A jogi probléma alatt azt értem, hogy lesz egy földhivatali szempontból rendezetlen családi ház, ami egy esetleges értékbecslésnél vagy eladásnál problémát okozhat.

2019. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!