Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik a legjobb elektromos...

YouriRevenn kérdése:

Melyik a legjobb elektromos fűtés? Ár/érték

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy 13nm-es helységet kellene befűtenünk és oda nem jutott a ház központi rendszeréből fűtőtest. A szoba nyitott egy fűtött helység felé, szóval csak kiegészítő fűtésről lenne szó. Olajradiátorral próbáltuk, az sajnos nem az igazi. Annyira nem tette jól a dolgát. Esetleg mit ajánlotok amit ablak alá a falra fel is tudnék szerelni. Esetleg az infrás készülékeknek nagyobb a fűtőkapacitása? Most sajnos más fűtési lehetőség nincs, csak az elektromos. Köszi!:)

2019. szept. 19. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Klíma. Az a leghatékonyabb elektromos fűtés és bár neked mellékhatás, de nyáron tud hűteni is. Ha eleve téliesítettet veszel vagy utólag téliesíted, kemény fagyokban is helytáll.
2019. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom egy ilyen klímaberendezés (falra szerelhető) nem áll meg 150e - 200e Ft alatt. És ebben az esetben mobil klímáról ne is álmodozzak? : D
2019. szept. 19. 13:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb ha a központi fűtést meghosszabítod.

Az elektromos fűtés nagyon drága.

Kivéve egy légkondi H tarifával, de ez drága lenne ide...

2019. szept. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem az enyém az épület, így nem tudom meghosszabítani. Már többször beszéltem erről apóssal, de azt mondja, hogy nem bírja el a rendszer. De elbírja, csak nem akarja. Kicsit hosszú a sztori.

Igen én is arra gondoltam, hogy 13nm-re egy klíma kiegészítű fűtésnek lehet tulzás. Ennyire nem peregnek a milliók. : )

2019. szept. 19. 13:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy mondták. A fűtési rendszer bővítése volna a legjobb megoldás. De ha az kiesik akkor egy inverteres klíma. Szerintem megállna 200e-körül. Persze a berendezéstől függően. És el legalább nyáron is hasznos lenne hűtés szempontjából. télen meg mehetne a fűtés kiegészítéseként.
2019. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inverteres klíma. Egy 2,5 kW-os neked elég lenne, telepítéssel együtt kb 180-200 ezerben megállna. Ennél hatékonyabb és kényelmesebb megoldás pillanatnyilag nincs,és ezzel még a gatyádat sem fogod ráfizetni a számlára. H tarifában nem érdemes gondolkodni, mert annak a kialakítása is sok pénzbe kerülhet, egy darab klímánál nem éri meg ezzel foglalkozni.
2019. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!