Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fa szerkezetes padlásfödémre...

Fa szerkezetes padlásfödémre tehetek párazárót? Több lentebb.

Figyelt kérdés
A gipszkarton álmennyezet felrakása során a szaki nem rakott párazáró fóliát a gipszkarton és az azt tartó fa födémszerkezet közé. Elég sok helyen pedig azt javasolják. Utólag hogyan tudom a helyesen szigetelni a födémet? Felettünk padlástér van ami nem lesz használva, így nem járható szigeteléssel kívánom bevonni, mit már megvettem. A párazárás az ami kérdéses. Párazárót rakjak az (Ursa) üveggyapot alá vagy vagy ne? Ez esetben a tartószerkezetben állhat meg a pára. Legalábbis sokan ezt írták. Bontani nem szeretnék.
2019. szept. 21. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp rakj a hőszigetelés alá.

A födémben nem fog "megállni" a pára, mert az ~ ugyanolyan hőmérsékletű lesz mint a fűtött belső tér.

A párával akkor van baj, ha ki tud csapódni. Ezért nem szabad megengedni, hogy a pára a hőszigetelésbe jusson, a hőszigetelés belső oldala +20fokC a külső -10fokC.

Közben ki tud csapódni a pára => tönkremegy a hőszigetelés.

2019. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a szakik 90%-nak nincs semmilyen építőipari végzettsége...



Fólia kell, ahogy az előző kolléga írta.

2019. szept. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kb. hetente egyszer látok ebben a kategóriában szakszerű választ, az első helyesen írta.
2019. szept. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A mennyezeti gipszkarton fém profilokkal lett rögzítve, így a gerenda (amire tehát fektetem a párazáró fóliát) és maga a gipszkarton között kb. tíz centi légrés van. A pára ott sem tud kicsapódni?
2019. szept. 21. 13:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima diszperziós festés erősen párazáró. Ráadásul a gipszkartonnak jó a páratároló képessége. Ha nincs nagy terhelés, egy ilyen rétegrenden alig jut át pára, az pedig átvándorol a szintén páraáteresztő hőszigetelésen. A hőszigetelésre viszont kell valami páraáteresztő fólia, ami megfogja a port. Ha a hőszigetelés elporosodik, csökken a hőszigetelő képessége és a porszemeken a pára is ki tud csapódni.
2019. szept. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Így picit nyugodtabb vagyok. :)
2019. szept. 21. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!