Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nobo vagy hűtő-fűtő klíma...

Nobo vagy hűtő-fűtő klíma H-tarifával?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik éri meg jobban? Nem a beszerelési ár, hanem a fogyasztás és a teljesítmény szempontjából. 24m2es kislakásról van szó.

Elsősorban tapasztalatok érdekelnének.



2019. okt. 15. 23:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
utóbbi!
2019. okt. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Ennyire kis helyen a H tarifa bekötése talán sosem térül meg, nélküle sem fog csődbevinni a klíma fogyasztása. A fűtőpanel csak kis helyiségekbe (a fentinél jóval kisebb) való, időszakos fűtésre. Az állandó fűtés sokba fog kerülni.
2019. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora helyiséget egy 2.2kW-os fűtőteljesítményű (fűtésre is optimalizált) klímával betudod fűteni, ami felvett teljesítményt illetőleg kb. 800-1000W lesz. Mindkét esetben számoljunk napi 8 óra működéssel (abszolút nem fedi a valóságot!), ez teljesen fals számolás, ne az eredményekre számíts a valóságban, csak egy arányt próbálok bemutatni, semmi mást, hogy a két technológia hogy aránylik egymáshoz! Az azt jelenti, hogy a klíma napi 8kW-ot fog fogyasztani, ami 320 forint naponta, (plusz a sallang, ez szolgáltatófüggő), ami pedig 1 hónapban 10.000 Forintos fűtési számlát produkál. Ennek a klímának az ára kb. 150-180 ezer forint, plusz beszerelési költség, ami további kb. 40-50 ezer forint, azaz 200-230 ezer a fűtési rendszer. Nobo fűtőpanelből 2kW-os szükséges egy ekkora helyiség kifűtésére. Ennek fényében a fogyasztás a duplája lesz, azaz havi 20.000 Ft. A fűtőpanel 70.000 forintba kerül, és egy dugalj kialakítás ennek 20-30 ezer forint is lehet, mivel égen-földön nincs villanyszerelő. Számoljunk 100.000 Ft-al. Ez esetben a klímával az árkülönbözetet 13 hónap, azaz kb. 2 év alatt takarítod meg, onnantól spórolsz vele kvázi.

Mindenesetre ezekről a fűtőpanelekről azt tudni érdemes, hogy semmi más nincs bennük, mint egy pár ezer forintos fűtőszál egy bádog burkolat mögött, amit megfizetsz az a brand, a design és persze a vezérlés. Vezérlésük lehet eltérő, gyak. ezt fizeted meg, annak akár a sokszorosát is, ugyanis a vezérlésük semmi más, mint egy termosztát, egy külső termosztáttal is ugyanúgy, sőt pontosabban tudsz vezérelni egy fűtőpanelt, ha azt tőle távolabb rakod. Egy fűtőfelületbe épített termosztát soha az életben nem fog pontos lenni, még akkor sem, ha azt állítja róla egy gyártó! Továbbá tudnak játszani azzal, hogy fokozatokra bontják a fűtési teljesítményt. Ennél több csodát nem lehet tenni velük! Azaz lényeg, hogy ezek mind erősen túlárazott termékek.

Ha nem érdekel a beszerelési ár, akkor jobb választás a klíma, mert azzal nyáron hűthetsz is, plusz fogyasztása garantáltan minimum fele annyi, mint egy fűtőpanelnek. Az viszont nem igaz, hogy a fűtőpanelek 20-30m2 erejéig ne érnék meg, (csak ez esetben már számolni kell azzal, amivel te nem akarsz!) szóval a fűtőpanelek körül van egy ilyen hisztéria, ez talán elsősorban annak köszönhető, hogy régen az olajradiátorok irdatlan sokat fogyasztottak és bevésődött az emberekbe ez, hogy árammal fűteni felér egy öngyilkossággal. Ugyanakkor a klíma nem zajtalan! Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy hőszivattyúk közül a lehető legrosszabb teljesítményt tudják produkálni! Nem szakmám ez, távol áll tőlem, úgyhogy max. majd kijavítanak, de tudtommal az egyik legjobb hőszivattyús technológia, a kúti hőszivattyú, csak az nálunk nem elterjedt dolog (ill. a komposzt még annál is jobb lehet, csak hát azt kevesen tudják biztosítani), a legrosszabb a klíma, ami meg a legelterjedtebb dolog.

Infra fűtőpanelek jobb teljesítményt produkálnak kevesebb felvett teljesítményből, mint a hagyományos fűtőpanelek, akár azzal is lehet számolni.

Sok tényezős dolog ez. Eleve kérdés, hogy hány ampered van jelenleg és milyen elektromos berendezéseid vannak, amik a fűtés mellett még működésbe léphetnek (esetlegesen). Hogy beleférsz-e abba ha mellé jön egy 2kW-os fűtőpanel, beleférsz-e abba, ha mellé jön egy 1kW-os klíma... H tarifát ezért kérni szerintem sem éri meg, drága a kialakítása, de hát ez sem érdekel, csak akkor nem tudom miről beszéljünk, mert így hogy melyikkel jössz ki jobban, mint nagy kérdés úgy, hogy egyiknek sem érdekel az ára, az elég érdekes kérdés... Egyértelműen a klímával, mert az jóval kevesebb felvett energiából több hőenergiát tud leadni.


Ismerősöm fűtőpanelekkel fűti a házát, ami egy 60m2-es parasztház, értsd szigetelés nincs, ablakok viszont újak, belmagasság a parasztháznak köszönhetően átlagtól alacsonyabb, 2.3m. 22 fokban érzi jól magát. Tavalyi tél 230 ezer forintba került, de több mint 400 ezret befizetett abban az évben, mert ráhozta mindenki a híg....t, hogy a gatyája is rá fog menni a fűtésre, jobb ha minimum 40 ezret befizet havonta, akkor talán nem kell ráfizetnie, ezt mondta neki egyöntetűen mindenki, a villanyszerelő is, sőt én is, mert bár tapasztalatom nem volt ebben, de én is ezt hallottam mindenkitől és pofázni azt tudok. Szóval ez ilyen terjengő hisztéria! Te mérlegeld, ne mi döntsük el. Mindenesetre van valamilyen fűtésed jelenleg is, nem? Tehát nem az van, hogy 2 centire vagyunk a fűtési szezontól és most gondolkodsz valamilyen fűtésen, mert akkor a klímát most felejtsd el, mert senki sem fogja neked pár hét alatt leszerelni, klímásoknak lassan épp annyi melójuk van télen, mint nyáron, de mindkét esetben (tél és nyár közeledtével) kiemelkedően megnő a munkák száma, úgyhogy nem nagy eséllyel indulnál. Ha beüt a hideg vegyél egy 2kW-os Nobo panelt webshopból, és egy konnektorba dugható fogyasztásmérőt (webshopból akár)! Üzemeld be, van rá közel 2 heted, hogy kiderüljön mit tud nálad produkálni és mennyi az annyi. 2 hétig indoklás nélkül visszavásároltathatod a bolttal, postaköltséget bukod, semmi többet!

2019. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

H-tarifa megtérülése több mint 10 év egy klímánál, felejtsd el... Nobo fűtőpanelt csak az vesz állandó fűtésre aki ki is tudja fizetni a fogyasztását.


Kb. 100 oldal foglakozik itt ezzel a kérdéssel, keress rá. Nem szeretnék regényt írni erről, de a saját tapasztalatom röviden: Több mint 10 éve fűtök klímával,a nobo panelt is kipróbáltam az maximum fürdőbe jó klíma helyett. Nem egy fűtésre optimalizált klímát vettem már, mindig újabbra cserélem a régieket eladom. Ma már minden split inverteres és alapba tudja a -15 fokot, ami a külső hőmérsékletet jelenti, magyarul addig képes fűteni. Nálam a leggyengébb fűtésre optimalizált klíma is -25 fokot tud, van amelyik -30 fokig is jó. Azt tudni kell hogy ezek a split-ek levegő-levegő hőszivattyúk és nincs közük a 10-15 évvel ezelőtti klímákhoz. Az gépeim 4,1 és 4,4 SCOP értékkel rendelkeznek, ez annyit tesz, hogy 1 egységnyi energiából mennyi hőenergiát tud előállítani fűtés esetén. Esetünkben kW vill.telj.-ből. ami alapból 4x Ez az érték csökken, ha a külső hőmérséklet is. Általában egy jó klímánál 2,9-3 alá nem megy -10 környékén. Levegő-víz hőszivattyúk tudnak 5 SCOP értéket is, de ez nem nagy eltérés, ha az árát nézzük akkor milliós tétel, tehát a split olcsóbb. És nézzük a tényeket, nálam a 160m2-es háznál, ami jól szigetelt 20 ezer fölé sosem megy a villanyszámla, amibe minden fogyasztó benne van nem csak a klíma. Szal: ha engem kérdezel klímával éri meg legjobban fűteni, persze ha nagyon csökkenteni akarod a számlád akkor H-tarifa, nekem nincs. WIFI-n keresztül telefonnal lehet vezérelni akár távolról is klímát, nem kell hogy állandóan működjön. Ha, van egy jól szigetelt házad, jó klímád, minőségi anyagokkal szerelve egy igazi szerelő által, aki nem valami kókler, akkor van értelme.

2019. okt. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Elárulnád a - 30 fokig jó kütyü pontos nevét?
2019. okt. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Elárulnád a - 30 fokig jó kütyü pontos nevét?"


Persze...

Ez a GREE U-Crown sorozat. Nem olcsó, de tudja amit tudnia kell, nekem a 3,5kW-os van.

2019. okt. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

A MIDEA MISSION II sorozat is -25°C-ig ajálják, és szintén fűtésre optimalizált és téliesíett. Utóbbi fontos, ha fűteni akarsz vele télen mert, ha nem ilyen bele tud vagyni a kondenz víz a csepegtető tálcába. Ez kb 40%-al olcsóbb mint a Gree U-Crown. Mindegyik gyártó 5 évgarit ad rájuk. Gree dizájnosabb az biztos.

[link]

[link]

SCOP -7°C ->4,6

+2 ->5,6

-15 ->3,4

-25°C-ra nem találtam adatot, A Gree is kb ugyan ezt tudja

2019. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Dani.Illes válasza:
100%

Az elektromos fűtések esetében az ingatlan szigeteltsége az egyik legfontosabb. Minél jobban szigetelt, annál kevesebbet kell fizetni. Mivel az igazán jó elektromos fűtések precíz termosztáttal vannak ellátva, így nagyon sok múlik a beállításokon is. A hűtő-fűtő klímával kapcsolatban nincs tapasztalatom. Én itt vettem új elektromos fűtést tavaly. Ha érdekel keresd meg őket Te is. Egy kérdést mindenképpen megér.


[link]

2019. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#6, 7, köszönöm!
2019. okt. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor pl Samsung, Mitsubishi, LG, Syen Bora Plus, stb nem játszanak, nem érdemes megvenni?
2019. okt. 23. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!