Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mostanában építkezők: mennyire...

Mostanában építkezők: mennyire jött ki a végén egy m2 építési költsége?

Figyelt kérdés
Nekünk vidéken, telek nélkül kb. 350-450 ezer forintot mondtak négyzetméterére egy egyszintes családi házra. Tényleg kb ennyivel lehet kalkulálni? Nektek mennyire jött ki a családi ház építése kb?
2019. okt. 25. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Igen! Jó az az ár!

Tapasztalatból mondom, nekem is 350 körül lesz a vége, pedig "csak" bővítés-felújítás-korszerűsítést végeztünk.

2019. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Tavaly év vége, húgoméknak 240 ezerre jött ki, egy szintes amerikai stílusú (alacsony dőlésszögű tetővel, garázzsal) családi ház.

Telek nélkül.

Pest megye, vidék.

2019. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Erre még rájön a plusz ÁFA, abból könnyen 500 ezer Ft/m2 lesz... ennyiért ki fog építtetni? És mik vannak benne a generálkivitelezői árakban? Pl lámpák, kerítés?
2019. okt. 25. 19:37
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Az enyémet nem lehet generálkivitelezői árnak nevezni (építőmérnök vagyok) mindent magam intéztem.

A gépészeten kívül semmi extra nincs benne, de minden normális minőségű anyagból van (na jó van 1-2 építészeti extra, de nincs carrarai márvány). Udvar, kerítés ezután jön. A munkák egy részét én magam végeztem (mert nem találtam rá pont akkor ráérő szakembert (a generállal ezért is jóval egyszerűbb) és nem akartam, hogy időben minden tolódjon.

2019. okt. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

"Tavaly év vége, húgoméknak 240 ezerre jött ki,"

Ezek a hihetetlen összegek, ismerve a jelenlegi (és a tavalyi) építőanyag árakat. Ez vagy úgy lehet, hogy valamit nem mondasz el (családon belül ki-mit tud megoldani) vagy valami kimaradt és annak a költsége majd a jövőben fog jelentkezni vagy problémaként vagy üzemeltetési költségben.

2019. okt. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Amelyik szellemi fogyatékos lepontoz egy ilyen szubjektív kérdésre érkezett szubjektív választ, annak elég sekélyes és keserű élete lehet.

De! Legalább a napi öröm megvan.

2019. okt. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%

Sose törődj a százalékkal!

Van, hogy a helyes (egzakt 2+2 szintű) választ nyomják le 0%-ra. Csak mert nem tetszik!

2019. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
bruttó 290000 ft/ nettó m2 körül áll meg kulcsrakészen, bútorok nélkül. + telek
2019. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"bruttó 290000 ft/ nettó m2 körül áll meg kulcsrakészen"

Ne komolytalankodjunk!

Ez milyen műszaki tartalommal és hol valósul(t) meg?

2019. okt. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Folyamatban van, kivitelező nélkül. A mindenre meglévő árajánlatok alapján. Telekrendezés nincs benne, de alapvetően sík telek füvesítve. Ezt már régebben negcsináltam.

Győrtől 15kmre, a manapság átlagos műszaki tartalommal, gázfűtés, alternatív dolgok nélkül

2019. okt. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!