Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Használt alumínium hullámlemez...

Használt alumínium hullámlemez felerősítése lécekre, de hogyan?

Figyelt kérdés

Autóbeálló előtetőt építek gerendavázzal, melyre hullámos alumíniumlemezeket (használt, de jó állapotú) szerelnék fel. A lemezek mérete 2mx1m, lemezvastagság: 0,5mm, a hullám magassága 35mm és két hullám között 12 cm van. Ma már nem gyártanak ilyesmit szerintem, mert nem találtam róla infót.

Az előző tulaj a hullámvölgyekben csavarozta fel a tetőre, de nekem minden barkácsboltos azt mondja, hogy a hullámok tetején csavarozzak, különben beázik. Most akkor melyik megoldás a jobb? Milyen (bádogos)csavart érdemes használni, ha 30mm vastag felécekre lesz csavarozva? Érdemes egyáltalán újra felhasználnom az anyagot (néhol sajnos elég vacakul megtépték a furatokat leszereléskor) vagy inkább vegyek vlami új trapézlemezeket? Köszönöm.



2019. nov. 12. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Igaza van a barkácsboltosnak!

A hullámok TETEJÉBE kell a csavart bedugni. Az acéllemez és a csavar közé tegyél (gumi, műanyag...) tömítést. Ahol megrongálódott a lyuk, ott a lemez és a tömítés közé hajlíts rá a hullámra egy pléhdarabot, de előtte (akár gyurmával, szilikonnal...) tömjed el a repedést. Emiatt kár lenne új lemezeket venni.

2019. nov. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alain Delon ***** válasza:
Van benne valami, hogy beázik, mivel a víz lefelé, tehát a csavarkötés felé folyik. Hermetikusan pedig nem nagyon tudod meghúzni. Legfeljebb azt tudod megtenni, hogy szilikont nyomsz a csavarfejre és köré. Az lezárja. De UV-állót nyomjál rá, mert ami nem ilyen, idővel megeszi a napfény.
2019. nov. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annyit szeretnék még kérdezni, hogy a felesleges lyukakkal csinálhatom-e azt, hogy ott beszegecselem? Pl. egy kisebb, kifúrt alu csíkot ráhajlítok a lyukra és összeszegecselem? (Pesze szilikon is belemegy)
2019. nov. 12. 18:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Álljon meg a menet ! A hullámvölgy egyben egy hullámhegy is, ha megfordítod ! Azaz az előző tulaj vagy valóban rossz helyen fúrta meg, vagy pedig ő is eleve megfúrtan jutott hozzá és a megfúrt hullámhegyet lefelé fordította. Emiatt ne fúrkáld össze feleslegesen.
2019. nov. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az aluhullámot a völgyben szokták csavarozni és gumialátétes facsavar kell hozzá ebben az esetben. Ha a tetején csavarozod, nem tudod rendesen meghúzni mert behorpad a lemez, akkor pedig tutira beázik vagy akár meglazulhat és szélben zörögni fog.
2019. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most olvasom a pótolt szövegedet és nyomban az jutott eszembe, amit a következő (4-es) válaszoló írt: fordítsd meg a lemezeket. Ezt annyira logikusnak véltem a válaszomban, hogy meg sem említettem, habár a repedésnél utaltam arra, hogy RÁ kell hajtani a pléhdarabkát.

A 0,5 mm vastag alulemez nem vastag ugyan, de csavaralátéttel, enyhe meghúzás után is jól tud szigetelni, behorpadásmentesen.

2019. nov. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na most aztán hogy csavarjam? Ezek szerint mindkét megoldás jó, csak bizonyos részletekre oda kell figyelni?
2019. nov. 12. 23:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a 12 cm széles, 0.5 mm vastag alu túl gyenge ahhoz, hogy a púpon csavarozzad. A völgyben stabilan, erősen lehet rögzíteni és a megfelelő csavart illetve alátéteket használva sosem fog beázni. Arról nem beszélve, hogy a völgyben rögzítéshez jóval rövidebb csavar is elég. Egyébként csinálj egy próbacsavarozást egy darab léchez és majd meglátod melyik a stabilabb, biztonságosabb rögzítési mód.
2019. nov. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!