Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szalmaház falát amikor bevakol...

Szalmaház falát amikor bevakolják, nem teszi tönkre a vizes réteg a szalmát?

Figyelt kérdés

2019. nov. 16. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem teszi tönkre.

Évszázadok óta csinálták, de ma már korszerűtlen, de nem emiatt.

2019. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nem olyan vizes a vakolás, valamint kifelé szárad és a szalma tömege is igen nagy.
2019. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elkezdtem csinálni a terasznak egy falat, de tartok a vakolástól. Szerintem puha a bála. Esetleg ha fával burkolják be, jó lenne! A vázszerkezethez tudnám rögzíteni.
2019. nov. 16. 21:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tűzvédelmi szempontból 5cm vályog a szabvány előírás. És a bála keménysége is fontos. Jobban utána kellett volna nézned. Nemcsak szabvány van rá, de 2 könyv is megjelent róla már deszka alá bemennek a rovarok.
2019. nov. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fullra lezártam volna. OSB lap, glettelés meg minden. De kösz, megpróbálom először bevakolni. Ha nem sikerül, akkor marad a B terv.
2019. nov. 17. 07:23
 6/9 anonim ***** válasza:
OSB lap hiba, az eléggé légzáró, berohad a szalma.
2019. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vakoláson normàl vakolóanyagra gondolsz? Az nem biztos, hogy jó lesz. A bálákat be kell feszíteni a keretbe. Stabilan. Különben nem lesz jó.
2019. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mészhabarcsra gondoltam, meg csibehálóra. De még azt is problémás rögzíteni.
2019. nov. 17. 18:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Belülről meg csak egy sima gipszkarton réteg lesz. Nem nagy felület. 5*2,5 méter, egy kis ablakkal.
2019. nov. 17. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!