Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lakókocsiban lehet életvitel...

Lakókocsiban lehet életvitel szerűen lakni?

Figyelt kérdés

Van egy külterületi telkem amin nem lehet lakóingatlant építettni, van rajta egy gazdasági épület amiben most anyámmal lakunk ketten állandó jellegel.

Arra gondoltam, hogy vennék egy lakókocsit és a telek felső részére állítanám és abban laknék. Nem tudom, hogy ez így lehetséges? És kell hozzá valamilyen engedély?

Ja, és olyan lakókocsira gondolok ami már nem forgalomba helyezhető csak kitelepítésre jó.


2019. nov. 19. 09:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan úgy lakhatsz benne mint abban a gazdasági épületben. Itt inkább az a kérdés hogy melyiket tudod úgy elszigetelni hogy ne fagyjatok szét benne és nyáron meg a hőséget szedje magába.
2019. nov. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Már 20 éve ebben a gazdasági épületben lakunk rendesen le van szigetelve, mint egy lakóépület és nyílván van kályha is, eddig nem fagytunk meg 😃😃.

Lakókocsiban is van olyan amiben van gázfűtés és általában szigeteltek is.

2019. nov. 19. 09:10
 3/20 A kérdező kommentje:
Igazából a kérdés az lenne, hogy kell-e ehhez valami engedély vagy papír?
2019. nov. 19. 09:11
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Az hogy ti egy telken belül a fő épületben vagy a garászban esetleg egy sátorban az udvar közepén vagytok, teljesen mindegy és senkit nem érdekel.
2019. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell engedély.

Ellenben:

"Lakókocsiban is van olyan amiben van gázfűtés és általában szigeteltek is."

Általában egyáltalán nem szigeteltek!

Ne keverd a kerekeken szállítható mobilházakkal!

[link]

Abból is csak nagyon kevés a 4 évszakos és azok 3,5-4-5 milliónál kezdődnek.

Viszont te leszigetelheted a lakókocsidat 10-15 cm-es nikecellel, csak azt ne felejtsd el, hogy alja és teteje is van.

Bár ehhez nem igazán ideális a november vége, bírd ki már azt a 3 hónapot anyáddal, aztán tavasszal nekieshetsz.

2019. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%
Sok HÉSZ-ben le van írva, hogy lakókocsit nem lehet az ingatlanban tárolni. A csuda tudja, ezzel mit akarnak kifejezni, de valószínüleg azt megelőzni, mint USA-ban népszerű lakókocsi telepek.
2019. nov. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is mobilházzal kevered.

www.mobilhazak.hu

Nekem nagyon tetszenek.

De jófogáson is szét lehet nbézni.


Illetve konténer is szóba jöhet, arra sem kell engedély, ahogy a mobilházra sem.

ÉS szerintem egész jó áron hozzá lehet jutni.

Ezek már inkább szigeteltek.

2019. nov. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem keverem, tudom mi az a mobilház, azok nagyon drágák még használtan is...

Én lakókocsiról beszélek, használtan akarok venni és azok nagy része már szigetelt és fűtés is van bennük. Elsősorban olyanokra gondolok amiket szintén ilyesmire, vagyis lakhelynek használtak. Jófogáson is lehet ilyeneket találni és viszonylag olcsók is.

2019. nov. 19. 18:07
 9/20 anonim ***** válasza:

Linkelsz be?

Érdekel.

Mobilház 2,5 milla a legolcsóbb ezen az oldalon, viszont nem egy lyuk.

2019. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Itt van egy ezt pont ma rakták fel.


[link]

2019. nov. 19. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!