Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 30-as téglafalba 76mm-es...

30-as téglafalba 76mm-es mélységű új ablakokat építenek holnap és SOS-ben kéne a megerősítés, hogy jó lesz-e ha középre állítják és így egyenlő szélességű ablakpárkány marad?

Figyelt kérdés

Ahol most élünk 25 cm-es párkány van betonból. Majd az új házon is lesznek patkányok. Majd.

De egyenlőre elgondolkodtam azon, hogy inkább bentebb kéne allíttatnom az ablakokat, hogy legalább 20 cm párkány legyen most kívül. Mert tavasszal már párkány nélkül is oda fogom tenni a virágaimat! Akkor meg nem jó ha középre állítják ugye?



2019. nov. 20. 15:58
 1/10 A kérdező kommentje:

Remélem érthető, hogy úgy értem, hogy maga a fal lesz egy ideig a párkány. Akkor meg csak kell 20cm. Ugye?

Persze szintén MAJD lesz szigetelés is, akkor már virág ládákhoz normális méretű lesz a párkány mérete márvány nélkül is,de ezek a tervek még későbbiek. Ráadásul szúnyogháló és redőny is fog elvenni a 20cm-ből, szóval egyre inkább azt gondolom, hogy holnap ne középre tegyék be...

2019. nov. 20. 16:03
 2/10 A kérdező kommentje:
Kérem legalább egy valaki írjon valami használható információt a témához!
2019. nov. 20. 16:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálam 1-2 hónapja cseréltek ablakokat, én is kiírtam ezt a kérdést.

Megkeresem neked, bár ha keresgélsz a témában, biztos rátalálsz.

Én amúgy pont azt akartam, hogy belül legyen nagyobb párkányom, tudjak rá pakolni. Szintén növényeket.

De mindenki maga tudja.

2019. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az iparos oda állítja ,ahova kéred.Van aki belül akar,van aki kívül párkányt pont ilyen okból .
2019. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2019. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyébként nézd, kívül is túlnyúlhat, rengeteg ilyen kép van:


[link]


De a virágládákhoz van fém tartó is, le kell fúrni, hogy a vihar ne tudja leverni a ládát.

2019. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Olvastam ezt a kérdést és az összes ablakpárkány kérdést is mielőtt kiírtam.

Köszönöm a válaszokat!

Igen épp az a kérdésem, hogy mit kérjek,mennyire rakják!?

Meg azt is írtam, hogy később lesz szélesebb párkány. Viszont a lefúrós ötlet jó és megnyugtató. 15cm mellett döntöttem. Köszi!

2019. nov. 20. 19:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkabb kijjebb legyen.
2019. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
külső falsíkon legyen! így lesz a legkissebb a hőhíd. Ral szalagot használhatnának a beépítéskor, mert szinte mindig elfelejtik. Két féle van kívűlre és belülre való. Az ablak - szigetels illesztésénél pedig dagadószalag kellene a hozzá tartozó profillal, ezt is el szokták felejteni.
2019. nov. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gondolom én ma már lebeszélted az ablakosokkal a történetet, egyébként is azt javasoltam volna, hogy velük beszéld meg mi az előnyösebb, nekik tökmindegy hová rakják, viszont eltudják mondani neked mi volna az előnyösebb. Külső falsíkra szokták ma már rakni. Pláne ha lesz később szigetelés is... Külső párkányt a szigetelésre szokták ültetni, az ablak aljába pedig párkányfogadót építenek. Virágokat, ha kívülre teszed, akkor teheted akár alá, virágtartó konzolra (ültesd át, téglalap alakú virágkaspóba).
2019. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!