Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Válaszfal építése kéményhez....

Válaszfal építése kéményhez. Megoldható-e?

Figyelt kérdés
Válaszfalat építenék ytong -ból vagy kisméretű téglából Sajnos ahonnan a fal indulna kémény van, ami használatban is van. Gondolom valahogy belekéne kötni a válaszfalat viszont a kéményt nem egészséges fúrkálni. A kérdés az lenne hogy megoldható (esetleg kötés nélkül) hozzá az építés? Vagy felejtsem el?

2019. nov. 20. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám ki ezt a l lehetőséget.Akár 120 as szegeket is üthetsz a kémény fugáiba
2019. nov. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fugába bekötni semmit sem ér!

Egy kéményt valóban nem célszerű megfúrni, de az oldala, ahová kötnél nyilvánvalóan, az tömör tégla, így (ugyan nem ütve!), de megfúrható úgy, hogy azzal nem okozol problémát. Miért nem karton? U profilt felfúrhatnál a szélére úgy, hogy rövid csavar, (szintén nem ütve!) azzal aztán tényleg nem tartom valószínűnek, hogy kimozgatnád valamelyik téglát is, avagy kikönnyítenéd annyira, hogy az később megrepedhet stb... A semminél több még az is, hogy hilti szalagot fúrsz a kéményre, (téglába) és az ytong téglára ráteríted 20-30cm hosszan, majd (mivel anyagát tekintve ezt megengedi) szimplán ráhajtod csavarral. Nem vagyok kőműves, de (ytongról beszélünk még mindig) ha egy épített fal egyik végét bekötöd, továbbá a mennyezettel való találkozásnál jól beszorítod, értsd nem csak úgy immel-ámmal, majd ki lesz vakolva a hézag alapon, hanem háromszögre vágod az utolsó sor téglát (legyen az egész, vagy fél), s ennek az egymástól való eltolásával jól beszorítható... akkor az a fal, ha nem 6-7m hosszú, akkor kidőlni biztos, hogy nem fog, ha esetleg ettől tartasz, egy dolog történhet maximum, hogy a kéménynél jelentkezhet hajszálrepedés, de azt is, ha jól összevakolod, hálózod, szerintem nem repedhet meg, pláne ha még a glettelésnél is kap hálót. Aztán majd talán idetéved egy kőműves aki kijavít...

2019. nov. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is a gipszkartonra de melette lenne egyikoldalrol a kazán ezért szeretnékk valami masszívabbat ha ez szakmailag kivitelezhető. Csak egy másfél méter hosszúságú fal lenne de a másik vége pont sarokra esik ahol nyilna eg ajtó.
2019. nov. 21. 15:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Most ezt így nem igazán tudom elképzelni, de van egyébként tűzgátló gipszkarton, az üveggyapot, amit a falba raksz meg eleve tűzgátló, a szerkezet meg fém ugyebár. A munka meg gyors. :D És tisztább!
2019. nov. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!