Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elektromos kazán vagy infrapan...

Gabbo86 kérdése:

Elektromos kazán vagy infrapanel? Esetleg inverteres klíma a fűtéshez? Tapasztalatokat megtudnátok osztani róla?

Figyelt kérdés

Van egy ház bővítésem amihez hozzátoldottunk két szobát + konyha +fürdő cca. 50nm. Az alap elgondolás az lenne, hogy a jelenlegi fűtésről ami gázos lenne fűtve ez a ház is, de nálam a ház üres 8-18ó között így nem akarnám mind a két házat fűteni. Viszont amikor otthon vagyok plusz hétvégén fűteném mind a két házat a gázossal. A köztes időszakot szeretném gazdaságosan és hatékonyan megoldani ebben szeretnék segítséget tapasztalotakat kapni.

A) terv infrapaneleket szerelek minden szobába és beállítom 23C -ra és amikor nem megy a gázos fűtés bekapcsolnak / rásegítenek az infrapanelek

B) terv veszek ey elektromos kazánt (ez tünik a legolcsobb beruházásnak) és külön körre rakom a fűtés rendszert, hogy amikor nem megy a gázos akkor fűtsön árammal - bár itt félek nagyon megugrana az áramszámlám

C) terv Inverteres klíma itt kicsit félek mert nem tudom mennyire lenne hatékony. Esetleg ha a kültéri egységet nem ki a szabadba a ház oldalár teszem hanem mondjuk a padlásra és a kondenzvíznek csinálok egy elvezetést a csatornába? Így nem lenne annyira 'hideg helyen' talán így hatékonyabban tudna dolgozni?


Válaszokat tapasztalatokat előre is köszönöm.



2019. nov. 26. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Haver, hát mágnesszelep! :) Ennyi a sztori. 2 körös fűtés és mágnesszelepek. Klíma zörög, elektromos kazán és infra drágább, mint a gáz (nem a rendszer, hanem amit elfogyaszt).
2019. nov. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én 1,5 éve költöztem egy 50nm vályogházba. Gáz már nem volt a telken, úgyhogy 2 klíma lett a befutó. Teljesen jól szuperál, nem hangos, nem zavar, pedig engem zavarnak ezek a búgó hangok. Simán lehet aludni is egy üzemelő klímával.

Nem érzem drágának sem: nyáron hűtök (nyilván nem megy folyamatosan) és 10.000 a rezsi. (minden árammal megy). Télen 20.000 körül van, de megy folyamatosan a két klíma. Kültérik kint vannak ugyanúgy. :)

Fisher Nordic-jaim vannak egyébként.

2019. nov. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogyne, persze, ha nincs gáz, akkor persze, hogy lehet opció, de így, hogy van gáz és van már egy meglévő rendszer is (kazán, radiátorok stb.) ráadásul a kérdező kész lenne akár a másik lakórészben leszerelni, szerelvényezni egy villanykazánhoz... tök fölösleges. 2 kör, egyik az egyik lakórészbe, másik a másikba, mindkettőre 1-1 mágnesszelep, két termosztát, a termosztátok nyitják-zárják a mágnesszelepeket plusz indítják a kazánt. Így 1 kazánnal fűthet két lakórészt egymástól függetlenül, azaz az Ő lakórészénél, ahol nincs szükség fűtésre napközben, az nem is lesz fűtve, ezzel nyilvánvalóan csökken a fogyasztás napközben, hisz csak arra az 50m2-re dolgozik a kazán. Lehet, hogy kell még hozzá némi köcölék, nem vagyok fűtésszerelő, de biztos, hogy egy szakmabéli is ezt ajánlaná.
2019. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit másképpen látom a dolgokat, de majd te eldöntöd neked mi a jó.


Nem dicsekvésképpen, de orientáltabb vagyok a témában, mert idevágó szakmáim vannak, (nem gyűjtöm őket de ezt dobta a gép). Épületgépész vagyok, VGF szerelő, Villany és klímaszerelő és aktív is vagyok a szakmában nem csak papírjaim vannak. Szépen leírtad a válasz lehetőségeket, nem húzom az időt KLÍMA!


Elmondom miért: ma Magyarországon a legolcsóbb kiépíteni, fenntartani és karbantartani is a levegő-levegő hőszivattyúkat, mint pl. az inverteres fűtésre optimalizált klíma. Az elektromos fűtést az infrát és a gázt is felejtsed el csak kiesz a vagyonodból. A klímás fűtést még olcsóbbá teheted pl. H-tarifával, napelemmel stb... Nekem egyik sincs mégis klímával fűtök 20 ezer felett még soha nem volt a villanyszámlám pedig 2 klíma szinte mindig megy fűtésen. Azt tudni kell, hogy egy modern inverteres klíma 40-60%-al kevesebbet fogyaszt, mint a régi on/off gép. Mi kell hozzá? Egy jól megtervezett rendszer, a klíma optimális elhelyezése, minőségi fűtésre optimalizált klíma, jó minőségű anyagok és egy szaki. Na meg pénz! :)


Vannak akik még mindig azt hiszik a klíma kieszi őket a vagyonukból, ragaszkodnak a régimódi dolgokhoz és nem akarnak fejlődni a korral. Nem kell erőltetni, ha nem hát nem! Azért egy jól hőszigetelt ház nem árt, amúgy 15 éve fűtök klímával, soha nem vágott földhöz. Egy átlag szoba fűtése 200-250 ezerből megvan klíma+anyag+szerelés. De, ha neked az A,B terv jobb, akkor csináld azt.

2019. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
4/4 Tudnál ajánlani fűtéshez használható megbízható klíma készüléket max 200 ezer körül? 38 nm-es lakótelepi lakásban használnám. 20nm-es a nappali, kis konyha, kis fürdő, előszoba, nincsen egybe nyitva a tér. Két készülékkel be tudnám fűteni a lakást?
2019. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Két készülékkel be tudnám fűteni a lakást?"


Két db 2,5kW-os klímával simán! De, nem feltétlenül kell mindig együtt működniük, ha kinn -20 fok van még akkor is lazán adják a meleget. Ami megbízható és megfelel az elvárásoknak és még halk is az a GREE Comfort X

Ami felette van az már egy más árkategória. Ebből viszik el a legtöbbet fűtésre, meghibásodás is zéró ezzel a géppel, mármint nálunk. Ott van még a dizájn, de vannak akik nagyon érzékenyek a zajokra és ez a halk klíma is hangos nekik, az sem mindegy hova van felszerelve, na meg hogyan. Jó kis gép, van benne beépített wifi modul és távolról is irányítható pl. okostelóval.

2019. nov. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!