Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Adott egy szerkezetkész ház....

Adott egy szerkezetkész ház. Téglafalak állnak, tető cseréppel kéménnyel, nyílászárók beépítve. Ha nem lakkozom le a tető alatti szarufavégeket a kilátszó lambériával a tél előtt, lesz valami baja tavaszig? Mikor lakkozzam?

Figyelt kérdés
Téglafalnak lesz valami baja,ha egy-két évig így marad?
2019. nov. 29. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Picit lehet be fog barnulni, de nagy baja nem lesz. A téglának sem.
2019. nov. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Tavasszal -gondoltam-majd átkenem két rétegben.
2019. nov. 29. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy tél alatt nem fog a fa beszürkülni, ha erre gondolsz. Ezt tapasztalatból írom. De ne lakkozd! Vékony lazúr, szebb, fa erezete ugyanúgy megmarad, de adhatsz neki ezzel bármilyen színt, jobban beszívódik, tartósabb védelmet ad, matt, egy lakk gyak. ha napnak ki van téve akár 1-2 év alatt kvázi "eltűnhet"! A téglafallal pedig az fog történni, hogy kiszárad! :D Nem tudom milyen évjáratú vagy, de hallottál már a száradási időről? Ha nem, akkor az nem véletlen, mert ma olyan már kvázi nincs! Régen úgy épült egy ház, hogy szerkezetkészre felhúzták, majd azt a következő évben tavasz környékén kivakolták. OK, nagyban változott azóta az építési anyag, sokkal gyorsabb a szilárdulás, nem spórolunk úgy az anyaggal stb. stb. ettől függetlenül van különbség egy pár hónapig vakolatlanul hagyott fal és egy majd' egy évig vakolatlanul hagyott fal között!!!

Amit eltudok mondani erről tapasztalatból, hogy azok a házak, amik felépülnek adott évben és a fal kvázi megszilárdult, értsd eltelt az építés óta akár pár hónap is, ebben a porotherm téglát megvésni gyak. játszi könnyedség (a fugát is!), ki lehet kocogtatni. Azon házak, aminek falai megépülnek és állnak közel egy évet, akár többet, azokat a falakat megvágni, megvésni lényegesen nehezebb, jelentősen érzel különbséget, úgyhogy nem vagyok építész, se statikus, de van különbség megszilárdult és megszilárdult fal között! Lényeg, hogyha tető alatt van (márpedig azalatt van), nincs mitől tartanod!

2019. dec. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Színtelen vastag lazúrral kentem át a fát egy rétegben hogy állja a telet. Tavasszal megy még két réteg rá. Akkor nem lesz semmi baja a fának,téglának sem... Így megyugodtam. Köszönöm
2019. dec. 3. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:
ja... ha már egyszer lekented, akkor meg pláne. 3 éve tartja a színét kültéren az a lambéria, amit egyszer kentem csak le színtelennel. (bontva lesz majd, jövőre, csak ideiglenes megoldás volt, így úgy voltam vele, hogy ennél többet nem érdemel).
2019. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!