Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vettem egy családi házat...

Dudoma János kérdése:

Vettem egy családi házat amelyben nem lett a fűtés még kiépítve, mit ajánlotok gáz vagy klíma fűtés. Nem tervezek napkollektort, a gázcsonk az udvarban van?

Figyelt kérdés
A ház 40 m2 amerikai konyha,25 m2 háló és 8 m2 fürdőszobából áll.
2020. jan. 2. 07:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

A klíma fűtésben mi a jó? Az áram kilowatt ára jóval drágább még mindig ha nem tévedek. Én a vegyes tüzelést preferálom mint a szüleimnél, gáz vagy fa. (2 kazánnal)

Ki tudja mit hoz a klímahisztéria, németeknél pl meg akarják adóztatni az üzemanyag mellett a fűtőolajat meg az üzemagyagot rendesen. Szerintem előbb utóbb Magyarországot is eléri ez a hiszti, de az áramot nem fogják olyan mértékben csökkenteni, hogy megérje.

2020. jan. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Az elsöt kiegészíteném: az áramot is emelik, nemhogy csökkentenék!
2020. jan. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

1-es, amennyiben jól szigetelt házról van szó, jól kiválasztott klímával akár olcsóbb fűteni, mint gázzal, pláne H tarifával. Ez a jó benne. Továbbá az, hogy maga a rendszer kiépítése akár lehet olcsóbb a gáz kiépítésénél, de ha ehhez hozzájön még az is, hogy igényelsz H tarifát, akkor már nem feltétlen olcsóbb maga a fűtési rendszer kiépítése. Hátránya, hogyha közvetlen a levegőt fűtöd vele, akkor nem zajtalan és ekkor némi huzatérzéssel jár, ami ugyan nem mindenkit zavar, valaki észre sem veszi. Ha nem közvetlen a levegőt fűtöd vele, akkor meg lényegesen drágább, mint a gázfűtési rendszer.

Én gázzal fűteném, s ha nincs szigetelve a ház, azt viszont tervezném a helyedben, ha az ablakok régiek, akkor azok cseréjét is.

Klíma valószínűleg kell majd nyáron is, de majd meglátod. Ebben az esetben viszont olyan klímát kell vásárolni, ami fűtésre is optimalizált, így átmeneti időben akár tudod fűteni vele a hálót. Arra nem hülyeség. Klíma fűtést olyan helyen ajánlott kiépíteni, ahol nincs gázra lehetőség, a fatüzelés pedig azért nem szerencsés, mert hely nincs egy kazánháznak, így egy puffernek és a házban hétköznap estig nem tartózkodik senki, de ez is inkább 100-120m2 felett ajánlott szerintem, azzal eshet meg akár az a történet, hogy hazaestek este 5-6 körül és nagy mínuszokban örültök, ha este 8-9 órára meleg lesz.

2020. jan. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

"amennyiben jól szigetelt házról van szó, jól kiválasztott klímával akár olcsóbb fűteni, mint gázzal"

Persze,ha a gázt szigeteletlen házra nézed.

A bekerülés több a gáznál. A klíma akkor éri meg nagyon, ha van napelem.

Hőszivattyú, lehet jó, de ott is nagyobb a bekerülési költség.

2020. jan. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Ebben azért nem szállnék vitába veled, mert ez nem az én tapasztalatom, hanem másoké...
2020. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
45%
Én a kondenzációs gázkazánra voksolok.
2020. jan. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%

Na most a villany kb 4 szerese a gáznak. Legalábbis Németországban, de gondolom a tendencia hasonló.

Ha ugyanarról a házról beszélünk, ugyanannyi kilowatt fűtés kell. Az meg a 4-szerese, ha az ember úgy vásárolja a ménkűt.


Mi az a h tarifa? Ezt nem ismerem.

2020. jan. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Na most...

klímával való fűtésről beszélünk, úgyhogy vigyázz az ilyen kijelentéssel, mert a klíma az nem közvetlen vill. energiával való fűtés! Ne keverd a kettőt, nem ugyanaz, mint egy vill. fűtőtest, ami fűtőszállal fűt! Nálunk a duplája egyébként, és most a közvetlen vill. energiával való fűtésre gondolok! H tarifára pedig ugyanazt a találatot adja a kereső Németországban is! Kedvezőbb áron biztosított, csak fűtési célra felhasználható áram (100%-nál nagyobb hatásfokú fűtési rendszernél!), röviden, pontatlanul, de érthetően.

Minek után nem klímával fűtök, így védjék magukat azok, akik azzal fűtenek, nem vagyok én hittérítő, se nagykövete ennek. Mindenhol, mindenki azt írja, hogy fűtésre optimalizált klímával, H tarifával olcsóbban lehet fűteni mint gázzal, sőt az emelkedő faárak mellett lassan már a fánál is olcsóbb lehet. Mindenki nem lehet klímaszerelő, hogy hazudozzon! Ne Németországgal számolj, itt a nappali áram sallanggal kb. 55 Ft/kW! H-val 25-30 forint! Egy fűtésre optimalizált klíma 3.5-4.5 szeres hőenergiát állít elő. Értsd 1kW felvett vill. energiából 3.5-4.5kW hőenergiát állít elő! Egy fűtőpanel, amiben egy cekász van az 1kW energiából 1kW hőenergiát állít elő (pontatlan ez, de csak a kontrasztot próbálom ezzel bemutatni)! Ezt nem nekem kellene elmagyarázni egyébként, mert én is csak annyit tudok leírni, amit erről olvastam, nem vagyok klímaszerelő, sem használó (csak hűtök vele), utána lehet olvasni! Nem kell azzal számolni, hogy ez full felránt 1kW-ot a teljes fűtési időszak alatt. Hogy hogy számoltok ezzel, az a ti ügyetek, ha azt az eredményt kapjátok, hogy ez drágább a gáznál, akkor osszátok és terjesszétek, mert az van, hogy valamiféle gazemberek ennek ellenkezőjét terjesztik, úgyhogy elkél az ellenállás!

Nálam okosabbakra bukkansz, ha itt rákeresel a klíma fűtés kifejezésekre a kérdések között, azért ezt ajánlanám a kérdezőnek is. Mint írtam én gázzal fűtenék, leírtam az okát, úgyhogy nem fogok kardoskodni a klíma mellett, mint egyesek.

2020. jan. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ebben azért nem szállnék vitába veled, mert ez nem az én tapasztalatom, hanem másoké."

Még véletlenül sem szeretnék vitatkozni! Veled meg pláne nem, mert azt látom,hogy korrekt választ/tájékoztatást adsz.

2020. jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

AZ egyik legjobb még manapság a gázfűtés.

[link]

A legrosszabb meg talán a vegyes tüzelés.

Már a fát is arany árban adják és azzal kell egész nap kínlódni, tüzelni, salakolni . Ehhez kell egy ember készenlétben állandóan. Száll a por, mindíg takarítani kell utána.

2020. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!