Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vályogház, fürdőszoba. Csempéz...

Vályogház, fürdőszoba. Csempézésre ötletek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nincsenek kőműves ismerőseim, igy itt tennék fel egy két kérdést. Vettünk egy tanyát. Vályog az épület. Van mit csinálni, javitani rajta bőven mint pl újra bevakolni stb amikre megvan már a megoldás... De a fürdőszobával elakadtam. A 4 falból csak egy a kinti, szélső fal, a másik 3 belülről határos a konyhával, nappalival, szobával. Jelenleg a fürdő belülről egy az egyben fehér nemesvakolattal van bepucolva. Girbegörbe igénytelen munka, tehét le fogjuk verni. Arra gondoltam, hogy kicsempézzük mint egy másik normál fürdőt, de a vályog falnak szellőzni kell valamennyire. Most akkor nyugodtan feltehetjük a csempét az összes falra, vagy inkább csak a zuhanyzó mellé-köré ahol nagyobb eséllyel ázik meg a fal és a többi helyen csak egy sima festés az újravakolt sima falra? vélemények?

2020. jan. 6. 09:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem értek hozzá de a gipszkarton nem opció?
2020. jan. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én készítenék előtétfalat, igaz elvesz a térből de az a tuti megoldás.

És csak a legszükségesebb helyen csempéznék, minden máshol meszesglett + mészfesték.

2020. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Gipszkarton is szóba jött, de nem volt még igazán elgondolkodva rajta.

Vagy esetleg a meglévő vályogfalat úgymond "körbe deszkázni" a falakat és arra a gipszkarton? Igy megvan az úgymond előtétfal, a kettő közt vagy 5 centi hely. Ott akkor van légrés. ..De a fürdőbe vizálló fürdőszobába való gipszkarton kell, az meg úgytudom megint nem egy légáteresztő dolog.

2020. jan. 6. 11:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Keresd a facebon a vályogházas csoportot. Ott lesz megoldás, ami bevált, és sok kép is.
2020. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy mi a gond?

Nekünk csempézett a fürdő a vályognyaralóban és semmit nem kellett külön építeni hozzá.

Csemperagasztóval lekente a burkoló a falat, rátette a csempét és kész! Mi egyéb kellene még?

A Pest m-i településen, ahol élünk, még a 70-es években is vályogból épültek a kádárkockák mégis mindenkinek csempézve van a fürdő és a konyha, minden külön cécó nélkül.

2020. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 5!

Ha van talajnedvesség elleni szigetelés akkor nincs gond lehet csempézni ész nélkül. Ha nincs szigetelés akkor már inkább csak ésszel javasolt!

2020. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk is simán rá lett csempézve a konyha is és a fürdőszoba is.

Semmi baja nem lett tőle.

2020. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6

Nem tudom mi van, de valószínűsítem, hogy nincs szigetelés.

60 cm-es kőalapon áll, nem vizes, soha nem is volt.

2020. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, nálatok van szigetelés. itt a vályog alatt beton alap helyett tégla alap van. fehér tégla. 3 sor a föld felett, 5-6 sor a föld alatt. A ezért és a vizzáró réteg hiánya miatt a fal enyhén nedves, tehát szellőznie kell valamennyire különben egy idő után rosszabbb lesz a falak állapota.
2020. jan. 6. 22:49
 10/11 anonim ***** válasza:

T.Kérdező!

Szerintem a szerző a legnagyobb szaktekintély vályog témában:

[link]

2020. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!