Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyit változott egy családi...

Mennyit változott egy családi ház bővítésének a menete 2020tól?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szeretnék egy kis útmutatást kérni, hogy pontosan mennyit változhatott egy családi ház bővítésének menete az elmúlt években?

Itt találtam egy korábbi és részletes leírást:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__epitkezes__9315565-mi..

Valamint egy törvénymódosítást (lehet több is van, azért kérdezem):

[link]

A fentiek alapján, ezek lennének a lépések?

1) keresni egy mérnököt, aki elkészíti a tervet

2) feltölteni a tervet erre az uj ÉTDR oldalra (itt csak egy gyakorlatilag új alaprajzról beszélhetünk?)

kivitelezés (maganszemély, én magam)

3) hatosagi bizonyítványt kérni miután elkészült

4) földmérőt hívni

5) amennyiben szükséges (ha a földmérő nem vállalja) a 3+4 papírokkal földhivatalba elmenni.


Telek beépéthetőség/telekhatároktól való távolsággal nincs gond.

Köszi!



2020. jan. 17. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne vedd kötekedésnek,de áruld már el légyszives,hogy az általad linkelt é-építés oldal melyik része az, ami kitér arra, hogy magánszemély építhet magának házat.


Ez a témakör engem is nagyon érdekel,de eddig nem találtam rá egyértelmű választ.

2020. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
"Újabb könnyítést jelent az építkező családoknak, hogy október 24-étől nem kötelező az elektronikus építési napló vezetése, ha az építtető természetes személy és az egyszerű bejelentéssel saját lakhatását szeretné biztosítani."
2020. jan. 17. 20:44
 3/5 A kérdező kommentje:

félreértettem a kérdésed, ház építésére, több mint valószínű más jogszabályok érvényesek, én csak sima bővítésről érdeklődnék.

ez az oldal, annyit ír, hogy a bővétés jogilag egyszerűbb lesz, ha nem kell naplózni

2020. jan. 17. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint, a bővítés jogilag egy kalap alá esik az új építéssel. Legjobb lesz ha szépen elballagunk a területileg illetékes építési hatósághoz és ott tesszük fel a kérdéseinket.
2020. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hívj ki egy építészt, elmondod neki mit szeretnél. Megtervezi és érthetően elmagyarázza mi az építés menete, annak, amit kitaláltál.
2020. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!