Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tégla teherbírásával megegyező...

Tégla teherbírásával megegyező (jobb esetben erősebb), de téglafalak építési sebességétől (lassúságától) gyorsabban épülő falazóelemek léteznek már? Ha igen egy négyzetméter hány forintra jön ki (vakolással/festéssel)?

Figyelt kérdés
Ugye van ilyen?

2020. jan. 23. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Létezik, pl. az acél (és fa) szerkezetes készházak.

Az árakra nehéz konkrétumot találni. Az ilyenekkel foglalkozó cégek alaprajz mintákra sok esetben gyanúsan olcsó árat írnak a honlapjukon. Többnyire 30% megtakarítás körüli összeget emlegetnek a téglaházhoz képest. Releváns tapasztalat kevés van az országban, mert erős ellenállás van ezekkel a rendszerekkel szemben. A viszonylag kevés számú tulajdonos pedig nem itt tölti az idejét (én írtam az összes ilyen témában kérdező/válaszolónak, aki épített is, az elmúlt két évből, de senki nem válaszolt, már nem használják az oldalt gondolom)

2020. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy téglából lassú?

Vázkerámia falazóblokkokból 16db kell 1 m²-be. Egy 100m² szintet két kőműves 6 segédmunkás 1 nap alatt felhúz. Kell ennél gyorsabb?

2020. jan. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az tényleg nem tűnik lassúnak!


De ha ez a szám leredukálódik összesen egy kőművesre?


Úgy hány nap alatt lenne még? Hét kb.?

2020. jan. 23. 20:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Tégla vagy faváz, mindkettő pár nap alatt megvan. Az idő nagy része a villany szerelés, burkolás, gépészet, ami megint csak független a falazat fajtájától.


A könnyű szerkezetes egy divatos kifejezés manapság, igazából semmi több. Legkevésbé pénz megtakarítás.

2020. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgyis néhány nap alatt, ahogy a legutolsó hozzászólásomban írtam?
2020. jan. 24. 11:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Téglából építkezésnél nem a fal felrakása sok idő, hanem minden más. Pl. kötési idők
2020. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kőműves nem dolgozik segédmunkás nélkül.

Fele akkora brigáddal kétszer akkora a kivitelezési idő.

Régen volt nagyobb falazó blokk könnyű betonból. Nem terjedt el. (Selypi blokk)

Ha nagyobb a falazó elem, akkor nehezebb is. Körülményes és emberigényes a mozgatása.

Könnyűszerkezetest ha helyszínen szerelik akkor vagy tovább tart mint felfalazni vagy nagyobb brigád kell.

Ha falpanelokból szerelik ahhoz is kell legalább 4 ács. Plusz óránként 25+áfáért van ott a daru. A nyerges amiről lepakolják az sem ingyen áll ott egész nap.

Szóval mindegy, hogy a kőműves brigád vagy a ácsok meg a darusok dolgoznak egy napig a falazaton. Így is úgy is több mint 600-at fizetsz ki munkadijra.

2020. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt írtam, amikor egy ember dolgzik. Nem azt mondtam, hogy mások, pláne nem a pénz felől közelítettem... Egy ember mennyi idő? Ennyi a kérdés.
2020. jan. 26. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!