Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek az rossz, ha egy...

Szerintetek az rossz, ha egy emeletes házban a vendégszoba az emeleten van?

Figyelt kérdés
Tervezgetem a leendő házunkat, ami pince+fsz+em. lenne, és most 2 verzió van. Az egyik verzióban a földszinten van a szülői háló és a vendégszoba, és az emeleten 3 gyerekszoba. Viszont alapterületet tudnánk spórolni, ha a földszinten csak 1 szoba lenne, és a vendég felkerülne az emeletre, bár így csak 2 gyerekszoba lenne (ami elég is lesz, úgy néz ki most). A földszintre a szülői hálót akarjuk, mert abban egyetértünk hogy öregen majd nem akarunk folyton lépcsőzni. Szerintetek rossz, ha a vendégszoba az emeletre kerül? 2 gyerekszoba egymás mellett a ház egyik oldalán, ellentétes oldalon a vendégé.

2020. febr. 16. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Öszintén szólva nem értem, minek külön vendégszoba, hacsak nem minden héten jön valaki.

De szerintem okosabb lenne a szülök hálószobáját tenni föl a gyerekeké közelébe, és lenn a nappali meg a vendégszoba.

Ami meg az "öregen lépcsözést" illeti, egyrészt este kell csak felmenni és reggel le, másrészt meg a lépcsözés éppen segít a fizikai elépülés elkerülésében.

2020. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes jókat ír.

De őszintén szólva szerintem teljesen mindegy, hogy hol van a vendégszoba, ha vendég jön, örül, hogy kap külön szobát. Még talán annyi, hogy praktikus arra a szintre tenni, ahol a fürdő is van (ha nincs mindkét szinten), hogy a vendégnek egy idegen házban ne kelljen bejárnia a házat egy szál törölközőben.

2020. febr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Én is azt gondolom, hogy nem feltétlenül kell egy szobát kinevezni vendégszobának, hacsak nem rendszeresen fogadtok vendéget éjszakára. Nyilván ettől még, amikor van vendég, alhat ott, de ne legyen az, hogy másra nem használjátok, mert akkor az felesleges tér. Szerintem.


Másrészt igen, a "vendégszoba" praktikus, ha a többi szobától elkülönülten, fürdőszoba közelében van, mert se ti, se a vendég nem szeretnétek éjszaka mondjuk egy szál törülközőben összetalálkozni, illetve kellemetlen lehet.


Én most biztos lentre nappalit csinálnék, és fentre a hálókat azzal, hogy ez később, amikor tényleg öregek lesztek, simán átrendezhető. Semmi állandó nincs ebben, amit ne lehetne bármikor megváltoztatni.

2020. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Magatokról mindent tudtok, de a vendég (ha csak nem nagyon közeli rokon, vagy barát) ritkán avat be minden testi problémájába másokat.

Én speciel a cukorbetegségem és a magas vérnyomásom okán rengeteget járok pisilni - pedig nem vagyok 100 éves - így nekem mint vendégnek, fontos lenne a mellékhelyiség közelsége. Emellett baromira zavarna, ha a háziakat éjjel zavarnám a sok vécéhúzással. A másik, hogy egy vendégről sem lehet előre tudni, hogy mennyire bírja a lépcsőzést. Fiatal embernek is fájhat a térde, vagy lehet akár idősebb rokon is vendég, aki már nem tud lépcsőzni.

Tehát, ha már vendégszobában gondolkodtok, annak kellene a földszinten lennie (természetesen egy fürdővel egyetemben), aztán amikor már ti nem bírjátok úgy 40 év múlva a lépcsőzést, akkor majd változtattok a szobarendszeren, mivel addigra gyakorlatilag a gyerekek sem fognak ott lakni. Szerencsére ez nem vérszerződés!

2020. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Én pl. tériszonyos vagyok, ha emeletre rakjátok a vendégszobát, rám ne számítsatok!:)
2020. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy, csak fürdőszoba és/vagy wc legyen a közelben, ugyanazon a szinten.
2020. febr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos tippeket.

Igen, ezt a vendégszoba dolgot mi is úgy képzeljük el, hogy amikor nincs vendég (az év kb 360 napján), akkor nyilván használjuk másra, dolgozószobának mondjuk, vagy csak tárolásra.

Mindkét verzióban, földszinten és emeleten is a fürdőszoba mellé kerülne a vendégszoba.

A szülői és gyerekszobák "távolságát" (fsz.-emelet) én nem látom problémának, sőt, szerintem mikor majd tinédzser korba lépnek kifejezetten jó lesz ez a szeparáltság.

2020. febr. 17. 10:00
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva egy háznál nem "bebetonozott", hogy melyik szobát mire lehet használni!

Kezdetben, ha a gyerekek kicsik, sokkal elönyösebb, ha a szülök a közleben vannak, a dolgozószoba/vendégszoba meg távolabb a gyerekeketöl.

Ha meg a gyerekek nagyobbak, akkor nem probléma a szülök szobáját leköltöztetni, és a dolgozószoba/vendégszobát tenni föl.

Nem valószínü úgyanis, hogy 10-15-20 évig nem újítátok fel a lakást, nem rendezitek át a szobákat és nem vesztek új bútorokat. Akkor meg nem igazán problémás átköltöztetni, megcserélni a szobák berendezését.

2020. febr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek azért olyan 6 éves korig nem szeretnek messze lenni a szülőktől és az sem biztos, hogy a testvérüktől 8-12 éves korig külön szobát szeretnének (Ha megoldható, azaz jut ablak, ajtó, lehet praktikusabb később különválasztani, hiszen egy totyogónak inkább tér kell rohangálni, ugrálni, és hogy rálássatok, míg egy kamasznak inkább szeparáció, viszont több cucca van). Külön emeletnél meg gyakori ismerősi kisgyerekes házasságrontó forgatókönyv, hogy amikor (általában) anya belefárad az éjszakai ide-oda rohangálásba meg belealszik a hosszas altatásba, apa egyedül marad lent a tévével. Szerintem az a jó elrendezés, ha lent és fent is van fürdőszoba és ha kb. 5-10 évenként tudtok rajta sakkozni, hogy ki hova költözzön át, ahogy változnak az igények, életkorok, egészségi állapot, gyerekek meg vendégek száma. (Pl. gyerek elköltözés helyett hozza a barátnőjét vagy beköltözik az ápolásra szoruló anyós... hogy csupa pozitívat említsek :)) Ha nincs keret külön gardrób-vendég-dolgozószobára, akkor a tároló lehet egy beépített szekrény, a vendégszoba a nappaliban egy kinyitható kanapé, a dolgozó meg a hálóban vagy közlekedőben, nappaliban... stb. egy leválasztott sarok.
2020. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
megfontoltam az ötleteket, most már nekem is az a szimpatikus, hogy a szülői háló is az emeleten lesz, földszinten a vendég/dolgozó, de ez utóbbi idővel átalakítható lesz szülői hálóvá. Mindkét verzióban fürdő és gardrób a szoba mellett van, szeparáltan.
2020. febr. 18. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!