Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » SOS! Szerintetek ezért a...

SOS! Szerintetek ezért a munkáért mennyit kérhet egy vízvezetékszerelő brigád (2fő)?

Figyelt kérdés
Gyorsan kellett egy vízvezetékszerelő brigád és fejest ugrott mindenki a munkába. Egy egyszerű fürdőszoba és egy egyszerű konyha vízvezetékeit és szennyvizeit kellett megcsinálni. Feltörni a betont, bevésni a falba. Vissza semmit nem takartak. két és fél napig dolgoztak, végeztek, és most 450 ezer forintot akarnak kérni. Szerintem ez nagyon drága, nem akarok ennyit fizetni. Ha leosztom, a mérnöki napidíj kevesebb... Bárhogy számolom, ez 90ezer/fő/nap.

2020. ápr. 1. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Előre megállapodtál velük legalább egy körbelüli összegbe?
2020. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Gyorsan kellett lépni. A feleségem ismerőse, nem gondoltam hogy lehúzás lesz belőle. Akárhogy számolom, 200 ezertől többe nem kerülhet. Nem kacsalábonforgót építettek. Egy nyári konyháról van szó, teljesen alap dolgokról. Egy wc, egy zuhanyzó, egy mosógép, 5 méterrel arrébb egy konyhai lefolyó plusz hidegvíz.
2020. ápr. 1. 13:11
 3/10 A kérdező kommentje:
...és semmit nem burkoltak vissza, se a betont, se a falat. Jah és ez csak a munkadíj, ezen felül van kb 90ezer Ft anyag.
2020. ápr. 1. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
igen duplája , de a kulcsszó "Gyorsan kellett egy vízvezetékszerelő brigád" így akár még érthető is
2020. ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Ne haragudj de utólag most már ne variálj hanem fizess. Lehúztak , ennyi. Gyorsan kellettek bagy nem olyan nincs hogy nem àllapodsz meg előre a díjazásban. Ilyen a világon nincs. Ha mégis akkor az történik ami most történt
2020. ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Találtak egy madarat, aki nem kérdezi meg előre hogy mennyi lesz...

Drága tanulópénz.

Csak nem színesbőrűek voltak?

Azoknál ez normális díjazás.

2020. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

"A feleségem ismerőse"


Akkor intézze ő.

2020. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Kétszeres anyagár felett nem reális a követelésük. Pláne úgy, hogy félkész munkát végeztek! Én nem fizetnék 200 rugón felül semmit, ez már keményen pofátlanság. Persze ha azt mondtad, hogy akármennyit fizetsz, csak legyen meg, akkor az úgy más...
2020. ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nah! Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, sokban egyetértek. Közben mondta a feleségem, csak ő kérdezte hogy mennyire számítsunk, de nem tudták megmondani, "nem tudják mennyi munka lesz, meg hogy milyen anyagok kellenek pontosan...", nekem ez a rész kiesett, nem voltam ott agyban. Végül az lett, hogy kértünk tételes elszámolást és nem ment nekik... Csak azt hajtogatták, hogy a betont fel kellett törni. Aztán kiderült hogy a bérelt gép is a havertól van bérelve, stb. Az lett a vége, hogy felajánlottunk 250-et és hogy felejtsük el egymást. Elfogadták. Mindenki tanult belőle... De azért érdekes, hogy 200ezret csak úgy elengedtek, nagyot akartak akasztani, nem jött be. Nem voltak színesbőrűek.
2020. ápr. 3. 06:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekiem egyszer 1.800.000-es ajánlatot adtak elsőre. Megkérdeztem, hogy hány nap lesz és hány emberrel. Kijött, hogy valami 90.000-es napidíjuk lenne... A lényeg annyi, hogy a végén 800.000-ért akarta megcsinálni, még kérdezte is, hogy "hát magának nem számít a pénz??!", na aztán elküldtem a bánatba.


Most, hogy beköszönt a válság, majd visszanyal a fagyi, leesnek a megrendelések, és az ilyen patkányoknak már senki sem fog munkát adni, jöhet a sírás!

2020. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!