Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan kell E- naplót vezetni...

Hogyan kell E- naplót vezetni ha nincs generálkivitelező, fővállalkozó?

Figyelt kérdés
Tehát a különböző szakikat én válogatom össze, kőműves, ács,gépész, festő, burkoló stb. Ilyen esetben mindegyiknek külön főnaplót kell nyitni ? Mert ugye kell,hogy legyen " kivitelező- napi jelentésért felelős. Most attól tekintsünk el,hogy bizonyos esetekben nem kötelező E naplót vezetni.

2020. ápr. 7. 22:00
 1/7 A kérdező kommentje:
"Mert ugye kell,hogy legyen " kivitelező- napi jelentésért felelős" (minden szakmának külön)
2020. ápr. 7. 22:03
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom már nm kell.
2020. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

"Tehát a különböző szakikat én válogatom össze, kőműves, ács,gépész, festő, burkoló stb."


Van FMV jogosultságod? Ha nincs, akkor felejtős. Vagy keresel egy mérnököt aki látatlanba lesz az FMV. Engem is naponta megkeresnek hogy legyek itt ott FMV csak írjam alá, de nem vállalom, meg mások sem nagyon.

2020. ápr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Igen! Ha nincs generál, akkor fő naplók lesznek. Ebben az esetben a megrendelőnek KÖTELEZŐ építési műszaki ellenőr. Illetve az összes főnaplóval rendelkezőnek kell FMV, és felelősség biztosítás!
2020. ápr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen ács, festő, burkoló stb. brigádoknak általában nincs FMV jogosult emberük, anélkül pedig egyrészt büntet az építésügyi hatóság, másrészt FMV nyilatkozat nélkül lehetetlen lezárni a naplót, amiért szintén jön a büntetés.
2020. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Külön köszönet a négyes válaszolónak, mert ő a feltett kérdésre válaszolt.
2020. ápr. 9. 16:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van generál akkor is erősen ajánlott a műszaki ellenőr
2020. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!