Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Medencét süllyesztek földbe,...

Medencét süllyesztek földbe, hogy kéne kiszámolnom mennyi betonra van szukségem? És hogy ehhez a betonmennyiséghez mennyi soder és cement kell?

Figyelt kérdés

A medence 3,5m átmérőjű x 1,2m mély, a lebetonozandó terület kb 4 méteres átmérőjű kör 15 centiméter vastagonaz egyik kérdés hogy ennek a betonalapnak mennyi a soder és cement igénye?

második kérdés pedig az hogy ezt körbe fogom zsalutéglázni 15ös zsalutéglákkal, es szintén az a kérdés hogy a zsalutégla betonigényet hogyan tudnám meg? és szintén az is kérdés h ennek a betonmennyiségnek mennyi a soder és cement tartalma?

köszönöm a választ



2020. ápr. 19. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Henger térfogatszámítás:

R^2*Pi*h


Külső mínusz belső és megvan a szükséges térfogatod.

2020. ápr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de ennyire felületes kőműves ismeretekkel én nem mernék pont egy medence építésbe belefogni. Ott még a profik is benéznek dolgokat, nemhogy a lelkes amatőrök.

Ekkora méretben meg aztán nem is indokolt a beton medence. Inkább áss be egy ilyet. Sokkal kisebb a hibázási lehetőség.


[link]

2020. ápr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább rendelj szárazbetont, és akkor nem kell szórakozni a kevergetéssel.
2020. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tanácsként mondanám:

1. A betonba tegyél vashálót.

2. A medence alá tegyél hőszigetelést.

3. NE süllyeszd le a föld színéig, mert minden szemét, állat és rovar majd benne landol.

Szívesen.

2020. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem medencet epitek hanem medencet sullyesztek a foldbe

Epitomernok ismerosom mondta h mindenkepp tegyek ala 10 centi kavicsagyat es egy 15 centi betonapalapot vasalassal

Azt meg hadd tudjam mar jobban h kell e betonalap vagy sem, egy hegyoldalba lakok szinte folyamatosan “mozog a fold” es ezek alapjan kell betonalap mindenkepp szal kossz a semmit


Utolso:

Terve is volt a halo

Hoszigeteles szinten tervbe van

Es senki nem irta h a fold szineig akarom sullyeszteni


Szal az h nem irtam le csak azt amit kerdeztem nem azt jelenti h ezekkel nem vagyok tisztaban


Amugy olyan jo h a kerdesre sose valaszolnak csak mindenki okoskodik....

2020. ápr. 19. 23:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Az építőmérnök barátod jobb tanácsot tud adni, mint bárki itt közülünk.
2020. ápr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Komolyan nem értem.

Segítünk, de köszönet helyett kioktatást kapunk.

Fulladj bele a medencédbe.

:)

2020. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Konkretan semmi olyat nem irtatok kedves utolso amirol ne tudnek, de a kerdesemre egyikotok se valaszolt...
2020. ápr. 28. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!