Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőtérbe milyen fűtés legyen?

Tetőtérbe milyen fűtés legyen?

Figyelt kérdés

Most újítjuk majd fel a tetőtret, a födémtől kezdve (padló) a tetőszerkezeten ás minden teljesen új lesz. Porotherm födém, könnyűszerkezetes felépítmény.


Szinte már csak a fűtés a kérdés. Jelenleg az egész házban konvektoros fűtés van, a melegvíz bojlerról jön (elektromos). És az az áramfogyasztásunk fele.

A tetőtérbe szertnék egy kicsit költséghatékonyabb megoldást.

Kondenzációs gázkazánra gondoltam, padlófűtéssel. A gáz ára a legolcsóbb, a padlófűtés miatt egyenletes a hőelosztás.

Tudom, hogy a konvektor lenne a legjobb, de frászt kapok tőle, nagyon szeretem, így ha van mód nem azt választanám.

60 m2 hasznos alapterületű, ~ 2 m belmagasságról van szó (1,5-ös térdfal).


Ti hogy fűtenétek? (És hűtenétek?)


2020. máj. 4. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha költség hatékony megoldást szeretnél, akkor válaszd a tetőtérbe is a konvektorokat.

Egy 10kW-os kazán is csapni való éved hatásfokkal működne egy ilyen kis lakótérben. Az egyész ház fűtésének az átalakítása meg nem kevés pénz.

2020. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
69%
A konvektor sosem volt költséghatékony! Olcsó és egyszerű volt telepíteni. Ennyi. Üzemeltetni nem az. Fontos a tetőtér szigetelése. A cellulóz alapú szigetelés tömege nagyobb mint a gyapoté, így később melegszik át. Ezzel könnyebb csökkenteni a nyári felmelegedést. Gyapotból legalább 20 centit tennék oldalra ragasztott párazáró fóliával a gipszkarton felől és páraáteresztővel a tető felől átszellőztetett légréssel. Ferde sík és a mennyezet 30cm szigeteléssel. Az egyes válaszoló kondenzációs kazánra vonatkozó megállapítását nem is értem. A hatásfok eleve adott a kondenzáció miatt. amit akkor tud a kazán 60 fok alatt megy a előremenő víz. A padlófűtéshez viszont maximum 40 fok elég. Ami még költség barát fűt is lehet az az elektromos fűtőfólia vagy az infrapanel. Persze ez is csak akkor ha van megfelelő villany hozzá kiépítve.
2020. máj. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!