Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van egy műszaki rajz ahhoz...

Van egy műszaki rajz ahhoz vannak kérdéseim arra kéne nekem megadni a választ?

Figyelt kérdés

ez a rajz [link]


kérdések:Hány balos ajtó van?

Mit jelen az ablakon a 900/ 1500

A lap bal oldalán lévő oldal milyen tájolású?

Mit jelent a karikában lévő 6 szám a lap aljánál?

Mit jelent a két karikában lévő 6 szám közötti 1020?



2020. máj. 8. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
2 balos ajtó
2020. máj. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dave092 ***** válasza:

Kettő, belül egy a fürdőszobai, kívül meg az az akármilyen ajtó. (ha szembe állsz vele azon az oldalon amerre nyílik és amelyik oldalon vannak a zsanérok olyan)


900/1500 : az ablak mérete: szélesség / magasság (amúgy nem tudom ezt a tervet lakatos csinálta vagy mi, hogy minden milliméterben van?)


észak jelet nem látok, de még a helyiségek sem annyira egyértelműen adják ki.


karikában lévő számok a nyílászáró konszignációs jelei. Ami annyit tesz minden típusú nyílászáróhoz csinálnak egy lapot ami tartalmazza a paramétereit, méreteket, tok, szárny, kilincs, üvegezés stb. Ehhez kellenek az azonosítók


1020: a két nyílászáró tengelye 102 cm-re van

2020. máj. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

1). Balosnak látom a lépcsők alatti ajtót(a rajz jobb alsó sarkánál. Utcaajtó?) és a fürdőszoba ajtaját.

A balos vagy jobbos ajtó attól függ, hogy ha odaállsz az ajtó el úgy, hogy FELÉD nyíljon, akkor melyik kezed felé nyílik az ajtó, tehát melyik kezednél fordul el.

2). Az ablakoknál levő számok az ablak méretét adják. Esetedben 900 mm magas és 1500 mm széles nyílást kell a kőművesnek kihagyni.

3). Az a fal, amelyiken a konyha ablaka van, az DNy (délnyugati) tájolású. Arról tudod meg, hogy a rajz jobb felső sarkában látsz egy egyenes nyilat, ami északra mutat. Tehát az épület jobb felső sarka északi, a bal alsó sarka pedig déli tájolású. Mivel a fal D és Ny közé esik, így DNy-i a tájolása. Az egyenes nyíl melletti hullámos nyíllal még életemben nem találkoztam. Talán az uralkodó szélirányt jelzi?

4). A 6-os szám azt jelenti, hogy az anyagkiírási táblázatban a 6-ik tételként szerepel. Ez alatt a tétel alatt van még megadva a darabszám is, hogy hány ilyen méretű anyag (ablak) kell.

5). Ezeket a számokat kótáknak nevezik és távolságot adnak mm-ben. Legalul az 1020 a két ablak közepe közti távolságot jelenti. Pl. a bal oldali leghosszabb kóta (ha jól olvasom) 9540 mm, azaz bő 9,5 méter, ami az épület fala hosszának felel meg.

Remélem, segítettem.

Minden jót!

2020. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2020. máj. 9. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!