Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire jellemző Magyarország...

Mennyire jellemző Magyarországon újabb építésű családi házakban vagy lakásokban, hogy a fürdőszobába nagyobb ablakot tesznek, nem azt a régen szokásos legkisebbet? Meg hogy nem olyan magasra helyezik, hanem lejjebb, hogy nézelődni lehessen kifelé?

Figyelt kérdés
Internetes lakberendezési oldalakon óriási ablakok néznek a természetre a fürdőből.

2020. máj. 19. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl. két nagy ablak is van a fürdőszobán igaz, hogy nem átlátszó tiffany üveggel.

Ráadásul kívül magas tujasor is van a szomszéd felől.

2020. máj. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha a fürdőszoba nem a szomszéd felőli oldalon van, akkor akkora ablakot teszel rá, amekkorát akarsz.

Én ha most építkeznék, biztos, hogy normálméretű ablakot tennék a fürdőre, mert nagyon tetszenek a világos, napfényes fürdők, növényekkel.

Ennek a tervezésnek viszont van egy hátulütője, hogy nagyon bonyolult úgy megtervezni valamit, hogy minden helyiségnek legyen normál méretű ablaka, amikor csak 3 fallal gazdálkodhatsz.

Ezért nem igazán jellemző a magyar építési szabályok miatt.

2020. máj. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a régi házon is nagy ablak van (persze, átalakítás után). Nem látnak be (de függöny is van).
2020. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Én elég sok ilyet látok a mi településünkön.

Ha én építettnék házat, én is ilyet csináltatnék, sokkal világosabb a fürdő mint ezektől a "dísz-ablakoktól". :D

2020. máj. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Mi is úgy építkeztünk már 2008-ban is, majd azt a házat eladtuk, máshova költöztünk, újra építkeztünk 3 éve és most is így van. Én is így szeretem.
2020. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A földszinti fürdőszobában a szomszédra néző ablak kicsi, de az emeleti fürdőben a saját telekre néző ablak akkora mint a nappaliban. A feleségem mesterséges fénynél gyakran más színűnek látta a sminkjét régebben. Mióta az emeleten a természetes fényben sminkel nincs ilyen gond :-) És én is szeretem a világos tereket, még ha fürdőszoba, akkor is.
2020. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy megfigyeltem, amikor lakást kerestem budapesten, a kb 1940-60 között épült társasházaknak mind 1x1, vagy 1,5x1,5m fürdőablaka volt, majdnem a plafon vonalánál volt a teteje, hogy nehezebb legyen belátni. Ha elé álltál pont nyaknál volt az alja. Ha a szomszéd felé nézett, akkor is, csak akkor tejüveg volt benne.

Laktam is ilyen albérletben. Fürdés közben mindig nyitva volt. Nagyon hangulatos.

2020. máj. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs gond belőle, ha nem utcára vagy közvetlenül a szomszéd takarás nélküli kertjére néz, más esetben meg elég egy vastag függöny vagy reluxa, amit behúztok, ha fürdötök.
2020. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!